strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Перші офіційні біженці через зміну клімату назавжди покидають свої домівки

Перші офіційні біженці Ось і настав поворотний момент у розмовах про глобальні зміни клімату, а ніхто й не помітив. Мешканці острова Картерет (Кілінаїлау), Папуа Нова Гвінея, стали першою громадою, яку зміни клімату женуть з місця проживання. Вони – перші біженці через глобальне потепління, вимушені втікати від вод, що погрожують їхнім оселям та полям. Вже до 2015 року острів, який вони називають своєю домівкою, буде повністю затоплено.

Історія ця розпочалась декілька років тому, коли вперше припустили, що острів’яни можуть стати першими подібними біженцями. Наразі, коли це стало реальністю, ніхто, здається, не звертає уваги. І хоча сценарій не настільки апокаліптичний, як може здатись на перший погляд, та життя на острові стало неможливим, тому що піднявся рівень води, велетенські хвилі змили посіви та отруїли сіллю те, що лишилось. Люди просто змушені піти геть.

Звіт надано ресурсом Ecologist – це один з крихітної когорти медіа, який висвітлив цю історію, та єдиний, чий репортер став свідком евакуації мешканців. Ось що він побачив: “Чоловіки мовчки висаджувались з човнів на мілину. Вони йшли до нас майже без речей. З-за моєї спини вийшли інші, щоби привітати новоприбулих. Запала тиша, була сумно й радісно водночас. Ось цей човен з п’ятьма чоловіками на облавку – перший, на якому здійснюють евакуацію цілого народу, що змушений рятуватись від змін клімату ”.

острів Картерет

Таким чином розпочато нещасливе, нехай і не масштабне, переселення людей, чиє життя опинилось під загрозою з причини зміни клімату. Незважаючи на те, що громада налічує всього 40 великих родин (близько 2 000 людей), втрата їхніх осель та звичного життя – сумна подія. Острів’яни наразі вже будують нові будинки поблизу селища на іншому, більшому та вищому острові.

Поки це перша громада, змушена вдатись до таких дій. Проте в майбутньому, за умов сталого зростання рівня моря й бездіяльності урядів країн, що, процвітаючи, забруднюють навколишнє середовище, подібних беззахисних громад стане більше.

Читати також: Глобальне потепління: 9 найвразливіших місць на Землі , Потепління стане важким тягарем для економіки країн Тихоокеанського регіону , Листи з затопленого острова

У затопленні острова дехто звинувачує рух тектонічних плит, але австралійський Центр Припливів виміряв щорічне підвищення рівня води на островах, де проводився моніторинг. Отримані дані склали показник у 8,2 мм, що в сукупності з тенденцією клімату ставати все суворішим, є найсильнішим чинником затоплення островів . Варто направити туди знімальну групу, яка надасть неспростовні докази скептикам кліматичних змін. Ось що вже сталось, а може, зрештою, статись і з нами.

Для КліматІнфо переклала Ірина Савюк

Редактор: Катерина Сердюченко

Поділитись в соціальних мережах: