strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Перспектива, що жахає: до 2025 року кількість сміття подвоїться

Гора сміття За підрахунками відомого вашингтонського інституту Worldwatch, кількість сміття, гігантський об’єм якого навіть зараз вражає, до 2025 року збільшиться вдвічі! Вже сьогодні у світі щороку утворюється 1,3 млрд тонн побутових відходів. За рахунок збільшення кількості населення та розвитку промисловості, що спричиняє зростання рівня життя у країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою, об’єм сміття також швидко збільшується. За прогнозами, до 2025 року щорічний об’єм сміття становитиме 2,6 млрд тонн, але причиною є не тільки розвиток бідних країн, а, перш за все, споживча поведінка людей у країнах з розвиненою промисловістю. Скорочення термінів придатності для споживання продукції, а також менталітет одноразового використання призводять до утворення величезних куп сміття.

До статистичних показників 1,3 млрд тонн на рік не входять дані про сміття за межами міст та сіл, а також промислові відходи. Фактичний щоденний об’єм побутового сміття, таким чином, значно перевищує ці цифри. Особливо слід звернути увагу на нерівномірний розподіл утворення сміття у світі: тоді як на 34 країни — члени ОЕСР припадає 1,6 млн тонн на день, все населення Африки на південь від Сахари відповідає лише за восьму частину цього об’єму. Найбільше сміття, як не важко здогадатися, утворюється у США, де об’єм промислових відходів вимірюється 621 000 тонн щодня. На другому місці Китай, де кількість населення більша в чотири рази, а об’єм сміття — 521 000 тонн.

Ще одна цікава відмінність між розвинутими та бідними країнами світу: не лише кількість сміття, а ще і його вид. У країнах, що розвивають, від 60 до 85 % загальної маси сміття складають органічні відходи (наприклад, рештки продуктів харчування), а в розвинених країнах цьому виду відходів відповідає лише 25 %, натомість переважає сміття, що містить пластик чи алюміній, котрі дуже повільно розкладаються у природному середовищі.

Зважаючи на таку статистику сьогодення та невтішні прогнози на майбутнє, зокрема щодо подвоєння об’ємів сміття до 2025 року, одним із рішень може стати поєднання, по-перше, здатності уникати утворення відходів, та, по-друге, значного підвищення об’ємів переробки вторинної сировини. Наразі — за даними інституту Worldwatch — лише чверть сміття перероблюється та компостується, решта, на жаль, опиняється на звалищах.

Для КліматІнфо переклала ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор: Ольга Авєріна

Поділитись в соціальних мережах: