strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Планування сім’ї заради кращого майбутнього

Перш за все у країнах, що розвиваються, населення сильно зростає. 11 липня щорічно відзначається Всесвітній день народонаселення. Збільшення людського роду нагадує вибух, і через 15 років ймовірно буде подолано рубіж у 8 мільярдів. Уже зараз людство виснажило половину території Землі.

Пологи життєво небезпечні. Особливо в тих випадках, коли остання вагітність була менше ніж 2 роки назад або якщо майбутня мати ще сама дитина. Але не всі жінки мають доступ до сучасних засобів контрацепції: фонд ООН в області народонаселення (далі UNFPA) відмічає, що в цілому 222 мільйони жінок у країнах, що розвиваються, охоче користувалися б засобами контрацепції, але не можуть.

Це саме те, що фонд Білла та Мелінди Гейтс прагне змінити. Якраз до дня народонаселення, 11 липня благодійний фонд засновника Microsoft Білла Гейтса разом з британським урядом та UNFPA організували у Лондоні саміт, присвячений плануванню сім’ї. Цілі заходу обмежуються двома цифрами: щоб за 4 мільярди доларів на рік 120 мільйонів жінок отримали доступ до сучасних засобів контрацепції, що дотепер було для них неможливим.

Багато дітей – у Танзанії звичайна річ. За допомогою цієї ініціативи Мелінда Гейтс сподівається покінчити з байдужим ставленням до теми сімейного планування у політиці країн, що розвиваються. Як каже голова UNFPA Бабатунде Осотімехін, за останні 15 років цій темі не приділялося належної уваги. Це чітко видно з підсумкової Декларації саміту зі сталого розвитку Ріо+20. За ініціативи Ватикану пункт про планування сім’ї був вилучений. Тому 4 мільярди доларів є гарною інвестицією, незважаючи на те, що власне самі жінки, національний уряд та міжнародні інвестори мають мобілізовувати ці кошти. Насамперед менше жінок вмирає від ускладнень вагітностей та пологів, а також непрофесійних абортів. Разом з тим 4 мільярди доларів уже окупилися, як прорахував UNFPA. З іншого боку, це також принесе користь дітям. Якщо у них буде менше братів і сестер, батьки зможуть вкладати більше часу і грошей у їхнє виховання та освіту.

Пітер Адамсон, колишній радник дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, каже: «Планування сім'ї приносить більше користі більшій кількості людей за малі гроші краще, ніж будь-яка інша технологія, відома людству. Але не достатньо просто визнати, що це правда, навіть якщо б не було демографічної кризи».

Фонд Білла та Мелінди Гейтс має на меті запобігти небажаній народжуваності. Отже, планування сім'ї не тільки має переваги для жінок і дітей, а й допомагає обмежити зростання населення, особливо в найбідніших країнах. На даний час у всьому світі проживає трохи більше 7 мільярдів людей, а темпи зростання складають 1,1 %. Вже через 15 років кількість людей складатиме 8 мільярдів. Близько 300 років людський рід збільшується зі швидкістю вибуху, що, між іншим, має екологічні наслідки і у свою чергу, роблячи потрібною, іншу половину планети.

Проект планування сім'ї, ініційований фондом Гейтса не може змінити цю тенденцію, проте поступово уповільнить темпи її зростання. За допомогою програми з 4 мільярдами доларів можна буде уникнути 54 мільйонів небажаних вагітностей та 21 мільйон небажаних пологів (а також 26 мільйонів абортів та 7 мільйонів викиднів). На даний час щорічно у всьому світі відбувається 138 мільйонів пологів. Натомість програма Гейтса призведе до зниження числа народжуваності приблизно на 15%. Тобто, користь від 4 мільярдів інвестованих доларів отримають не тільки 120 мільйонів жінок та їх сімей, а також навколишнє середовище і, отже, сім, вісім, дев’ять мільярдів жителів Землі.

Для КліматІнфо переклала ]]> Наталя Дущенко ]]>

Редактор: Катя Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: