strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Поновлювані джерела енергії дісталися до Антарктиди

Відновлювальна енергетика вже в Антарктиді Дивно, але факт – наукова бельгійська станція «Принцеса Елізабет» (Princess Elisabeth), яка розташована на гірському хребті Utsteinen в Антарктиді, є першою в світі полярної станцією, яка отримує енергію виключно від альтернативних джерел.

Станція не забруднює антарктичну природу шкідливими викидами . В якості відновлюваних джерел енергії на станції використовуються енергія вітру і сонця . Причому саме поєднання цих двох джерел дає безперебійні поставки енергії на станцію.

Чому не можна було використати щось одне? Проблема полягає в тому, що в Антарктиді, як і в Арктиці, півроку сонце взагалі не заходить за горизонт і так само півроку не з'являється на горизонті. Вирішення цієї проблеми полягало якраз у використанні енергії вітру , який дме цілий рік. 9 вітряних турбін, які є доповненням до сонячних установок, розраховані на те, щоб витримати найжорстокіший шторм. Конструкція вітрогенераторів дозволяє їх робочим зовнішнім деталям автоматично складатися під час сильного вітру, що зменшує швидкість обертання.

Сонячні батареї розташовані по всьому периметру станції «Принцеса Елізабет» і на дахах технічних споруд. Інтелектуальна система забезпечує станцію енергією, дозволяючи накопичувати надлишки для подальшого використання за допомогою звичайних акумуляторів. Також на станції є два резервних генератора, на випадок надзвичайної ситуації. Надалі планується замінити ці генератори на резервну водневу паливну систему. 

При будівництві станції використовувався ряд енергоефективних технологій. Наприклад, у приміщеннях підтримується необхідна температура тільки за допомогою сонячного світла й тепла , що виділяється тілами людей та електричними приборами, а оболонка станції має шарувату конструкцію, яка дозволяє ефективно розподіляти резерви тепла і сприяє зниженню споживання енергії.

Вартість унікальної системи енергопостачання та конструкції самої станції обійшлася в 13, 5 мільйонів євро, повідомляє ]]> www.electrificator.ru ]]> .

Нещодавно на станцію був доставлений дрон, за допомогою якого було знято це приголомшливе відео.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Юлія Акінжали

Редактор: ]]> Наталія Гуральчук ]]>

Поділитись в соціальних мережах: