strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Пожежа на Вуглегірській ТЕС - ознака кризи всієї галузі

Пожежа на Вуглегірскій ТЕС Масштабна пожежа, що сталася на Вуглегірській ТЕС 29 березня, повинна сприйматися як дуже серйозна ознака кризового становища в секторі теплової енергетики.

Середній вік ТЕС в Україні зараз наближається до 40 років, більшість потужностей вичерпали свій ресурс експлуатації в 100 тисяч годин. Аварія на Вуглегірській ТЕС - це не випадковість, це яскравий приклад стану всієї галузі теплової енергетики та комунального господарства.

У 2006 році таким прикладом був Алчевськ, де через аварію магістральної теплотраси тисячі людей залишилися без тепла посеред зими. Тепер ми маємо схожу ситуацію в Вуглегірську, де 12 тисяч людей залишилося без тепла. Наразі стан енергогенеруючих підприємств в країні через хронічне недофінансування та не ефективне управління наближається до критичного. Галузь теплової енергетики в Україні потребує структурної перебудови та закриття станцій, що виробили свій ресурс, оскільки їх подальша експлуатація може призвести до наступних техногенних катастроф. Саме так повинна розглядатися аварія на Вуглегірський ТЕС.

Вуглегірська ТЕС під час пожежі

Більше того, рівень викидів небезпечних речовин у атмосферу від спалювання вугілля на українських ТЕС найбільший у Європі , оскільки більшість станцій не мають належного пило- та газоочисного обладнання. Але встановлення такого обладнання потребує значних інвестицій та є економічно недоцільним для станцій, що вичерпали свій ресурс. При цьому уряд України у рамках угоди з ЄС про вступ до Енергетичного Співтовариства взяв на себе зобов’язання до 2018 року виконати вимоги ЄС (директива 80/2001/EC) щодо скорочення викидів небезпечних речовин у атмосферу від спалювання вугілля на великих електростанціях.

Таким чином подальша експлуатація старих ТЕС та ТЕЦ, що вичерпали свій ресурс та не відповідають нормам екологічної та технічної безпеки, становить серйозну загрозу для мешканців прилеглих територій і суперечить міжнародним зобов’язанням України.


Автор:

Олег Савицький

savitsky at necu.org.ua

Координатор програми з екологізції енергетики

Національний екологічний центр України

 

Поділитись в соціальних мережах: