strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Раян Рейнольдс про зелений активізм, батьківство та екозміни

Раян Рейнольдс Ім’я Раяна Рейнольдса останнім часом постійно лунає у медіа, здебільшого через його фільм 2016 року (так, так – «Дедпул»). Але не так багато людей знає про те, що актор – кліматичний активіст. У своєму інтерв’ю для «The Climate Reality Project» Раян Рейнольдс розказав про свою любов до природи та багато чого іншого.

– Що підштовхнуло тебе до кліматичного активізму?

–  « Це було близько 25 років тому – у 10 класі я приєднався до освітньої програми «Трек», яку пропонували у одній із місцевих шкіл у Ванкувері, де я виріс. Ця програма мала прискорений навчальний план, ми закінчували річну програму за три місяці, а решту часу проводили надворі, вивчаючи техніку виживання, наявні ресурси та як краще взаємодіяти з навколишнім середовищем. Більша частина освітньої програми стосувалась навколишнього середовища, і для мене це було щось сенсаційне. «Трек» насправді змінив моє життя, відтоді мій стиль життя почав відрізнятися від того, який мали мої батьки».

– Що для тебе означає бути послом програми Американські Ліси?

–  «…Я виріс у час рубок, коли люди почали звикати до цієї ідеї, що у лісах Британської Колумбії відбуваються рубки. Ми маємо неймовірно різноманітну екосистему у Британській Колумбії, яка є цінною та прекрасною. Ви їдете дорогами у сільській місцевості чи у горах і бачите чудесні ліси обабіч, проте якщо пройти вглиб, то ви побачите місця рубок. Багато дітей, що росли зі мною, влітку саджали дерева – це була не лише їхня робота на літо, але також і можливість відновити екосистему . Американські Ліси – це доросла версія цієї дитячої роботи».

– Що ти робиш вдома? Як реалізуєш свої упередження в особистому житті?

–  «… Я великий фанат сонячної технології. Для мене це все – я радий бачити, як розвивається сонячна енергетика. Я бачу, як компанії, що цим займаються, стають багатомільйонними – вже стали! І це прекрасно. Я встановив сонячні панелі на свій будинок, я їжджу на електричному автомобілі – це прості речі, що я роблю . А також я розумію, що ціни на ці технології швидко падають, і я радий цьому. Я можу собі дозволити такі речі, проте не всі мають фінансову можливість. І коли ми бачимо падіння цін, я вважаю, що важливо створювати інфраструктуру, створювати систему, в якій люди зможуть мати дружні до навколишнього середовища технології: не лише податкові пільги або щось подібне, але абсолютну доступність у всій країні».

– Які, на твою думку, існують найбільші екологічні загрози для Канади?

–  «Більшість наслідків кліматичних змін – такі ж, як і у США. У Канаді ми бачимо величезні стихійні пожежі – пожежа у форті Макмюррей вразила мене, – бачимо спустошення, яке трапилось у красивому місті, бачимо працьовитих людей, що тікають зі свого міста – це страшно. Ми бачимо, як відходить вічна мерзлота та як тане сніговий покрив, ми бачимо такі самі, як і у США, посухи».

– Чи ти оптимістично ставишся до майбутнього?

–  «Ми маємо сподіватися на краще, абсолютно точно маємо. Це те, що спонукає людей докладати зусилля. В мене є двоє маленьких дітей, обом менше двох років, і я хочу, щоб вони отримали такий самий досвід, як і я, коли був дитиною, розумієте? Я хочу, щоб вони мали можливість вийти на природу і насолоджуватися усім . Ми живемо у США, де розташовані найпрекрасніші національні парки, які я тільки бачив…».

– Як Голлівуд адаптується, якщо взагалі адаптується, до того, щоб бути більш зеленим?

–  «Я думаю, що Голлівуд може робити набагато більше, і я сподіваюся стати агентом змін у цьому питанні в найближчому майбутньому. Я також працюю як продюсер, тож я маю висловитися про те, як ми поводимося на майданчику. Ви можете змінювати маленькі речі… але я вважаю, що існує більш масштабний спосіб дивитися на майбутнє – ці важкі вантажівки, генератори, які працюють цілодобово, коли ви на майданчику – це великий відбиток, і щось потрібно змінювати».

– Чи можемо ми покладатися на соціальні мережі у питанні змін клімату, з огляду на кількість дезінформації?

–  «В інтернеті існує тонна неправдивих новин, що трішки тривожить. Однак я думаю, що це стосується будь-якої теми. Ми дослухаємося до людей, яким ми довіряємо, чиїй точці зору можна вірити. Я дивлюся на свою стрічку новин і бачу речі, які мене хвилюють, проблеми, які мене хвилюють, там відбувається обмін ідеями. Тож я вважаю, що, безсумнівно, чим більше ти піднімаєш питання у соціальних мережах, тим краще».

– Як ти ставишся до людей, що заперечують зміну клімату?

–  «Вчені усього світу практично довели, що це реально, і наш клімат змінюється через ці конкретні причини. Коли хтось заперечує зміну клімату, я насправді не знаю, що сказати, окрім того, що людина для мене вмирає  (сміється)».

Для КліматІнфо переклала та підготувала Дар’я Бугайчук

Редактор: Денис Овсянік

Поділитись в соціальних мережах: