strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Росія і арешт 30 «ґрінпісівців»: що до чого

Greenpeace activists and Russia Для багатьох бути прибічником охорони навколишнього середовища – означає робити екологічно правильні покупки та підписувати петиції. А для деяких людей – це ризикувати життям і здоров'ям, щоб зупинити великих забруднювачів на їхньому шляху.

«Ґрінпіс» (англ. Greenpeace) відомий своїми масштабними акціями протесту, а також активістами-волонтерами, що були заарештовані під власними прапорами. Ці арешти часто залишаються непоміченими ЗМІ, але нещодавній інцидент у Росії привертає міжнародну увагу.

28 активістів «Ґрінпіс» і двоє супроводжуючих їх журналістів на даний момент несправедливо утримуються під вартою в Росії після мирної акції протесту на арктичній нафтобуровій установці.

18 вересня 2013 року невелика група активістів підійшла до російської нафтової платформи «Прирозломна» (рос. Приразломная), що знаходиться у Печорському морі біля берегів Росії, щоб спробувати піднятися на неї.

19 вересня   Міжнародний корабель «Ґрінпісу» «Арктік Санрайз» (англ. Arctic Sunrise – у пер. «Арктичний світанок») було захоплено спецназом ФСБ, і відбуксовано до Мурманська. Усі 30 членів екіпажу були затримані.

За даними «Нью-Йорк Таймс» (англ. NY Times), до групи входять люди з 18 країн, серед яких Великобританія, Нідерланди та США.

Дарма що ніяких звинувачень висунуто не було, команда протягом п’яти днів утримувалася у в'язниці Мурманська. «Ґрінпіс» засудив владу Росії за цей вчинок, навіть президент Володимир Путін заявив, що активісти «Ґрінпісу» точно не пірати, хоча, ймовірно, вони порушили міжнародний закон.

26 вересня суд вирішив, що 22 члени екіпажу повинні бути заарештовані на два місяці; рішення по решті – восьми учасникам експедиції – було відкладено на 72 години.

29 вересня Ленінський районний суд Мурманська продовжив визначати запобіжний захід для членів екіпажу «Арктік Санрайз» і результатом процесу стало взяття під варту решти команди на два місяці.

Наразі 14 членів екіпажу отримали звинувачення у піратстві, максимальне покарання за яке – 15 років позбавлення волі .

Не лише світова, але й російська громадськість обурена вчинком російської влади.

Юрій Шевчук (рос. Юрий Шевчук), лідер гурту «ДДТ», в ефірі « ]]> Ехо Петербурга ]]> » (рос. «Эхо Петербурга») коментує ситуацію так: « Звинувачення у піратстві – це, звичайно, дурість. Яке ще піратство? Весь світ знає «Ґрінпіс»…Вони допомогли врятувати Антарктику. Нагадаю, щоб люди знали. І зараз там на 50 років просто висить замок, мораторій на будь-які технологічні розробки, нафту і так далі. І там щасливо живуть і пінгвіни, і вчені, і Антарктика відкрита для всіх. А як вони рятували китів... Думаю, що в результаті їх відпустять, тому що це не потрібно зараз нашому уряду – перед Олімпіадою тощо…Всі ці нафтові вишки, всі ці «Газпроми»…вони не дуже допомагають країні, як це рекламується. Така моя думка ».

А музичний критик Артемій Троіцький (рос. Артемий Троицкий) пише в своєму ]]> блозі ]]> « НІЯКИХ міжнародних конвенцій криголам «Ґрінпісу» не порушував… »

1 жовтня у швейцарському місті Базель, під час матчу Ліги Чемпіонів з футболу, де місцевий клуб «Базель» приймав німецький клуб «Шальке» (компанія «Газпром» виступає спонсором команди «Шальке» та Ліги Чемпіонів), активісти «Ґрінпісу» вивісили величезний банер адресований «Газпрому». На ньому «Ґрінпіс» вимагає звільнити команду «Арктік Санрайз» і відмовитися від планів з видобутку нафти в Арктиці.

Basel-Shalke Champoins League

Більше того, цими тижнями протестні акції пройшли не менш ніж в 30 країнах. Це Туреччина, Греція, Болгарія, Індонезія, Австралія, Гонконг, Фінляндія, Швейцарія, ПАР. У Німеччині близько 60 активістів пікетували біля 23 заправок. Активісти виступили проти планів нафтових компаній Росії на видобуток нафти в Арктиці. У Берліні активісти прикували себе до бензоколонок.

5 жовтня , починаючи з Мурманська і по всьому світу, пройде акція солідарності з активістами «Ґрінпіс», журналістами та членами екіпажу «Арктік Санрайз».

Ми також можемо взяти участь в акції , організувавши мирну, за необхідності узгоджену з владою, акцію – збори, збір підписів або групову фотографію. Детальніше читати тут ]]> world.350.org ]]>

Також можна написати ]]> лист ]]> у посольство Росії з вимогою звільнення активістів та припинення буріння в Арктиці.

Для КліматІнфо руку на пульсі тримала Вероніка Казіна

Редактор: Наталія Рубіш

Поділитись в соціальних мережах: