strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

"Рухати Планету" - просто, або ваші можливості у молодіжному кліматичному русі

"Енергія Змін" в рамках EcoFest2011

23-25 вересня в Україні відбулася найграндіозніша екологічна подія “Еко-фест 2011”. Захід відбувався на базі столичного університету “Крок”.


Зокрема, в рамках еко-фесту можна було познайомитися із молодіжним кліматичним рухом України, дізнатися про характер цього руху і навіщо його створили, а також, яку роль в цьому русі можете зіграти Ви.


Одним із головних речників був Олег Ізюменко, координатор 350.org у країнах східної Європи, Кавказу і Середньої Азії.


Ви можете мати цілком прагматичний мотив брати участь у молодіжному русі: здобуття професійного досвіду і важливих навичок, встановлення цінних контактів. « Але у випадку з молодіжним кліматичним рухом усе набагато серйозніше і масштабніше. Кліматичні зміни, що сьогодні відбуваються загрожують нашому існуванню, загрожують існуванню людської цивілізації на планеті… Є серйозний ризик, що ми будемо першим поколінням, яке житиме гірше за своїх батьків », – каже Олег Ізюменко .


За його словами, сьогодні вирішення екологічних питанань наштовхується на сильну протидію, в першу чергу, міжнародних корпорацій, які отримують надприбутки завдяки експлуатації дешевих, але шкідливих для довкілля джерел енергії (вугілля, нафти, газу).


Читайте також Молодь РУХАЄ ПЛАНЕТУ в Києві  та Відкрито форум "Енергія Змін" в рамках EcoFest2011


Піонерами молодіжного кліматичного руху в Україні стали Інна Дацюк і Юлія Маклюк . Молодіжний кліматичний рух в Україні бере початок із 2009 року. Тоді Британська рада оголосила проект для громадських активістів на тему зміни клімату. Інна та Юля студентки НаУКМА подалися на цей проект. Так усе і почалося. Британська рада розповіла активістам про зміну клімату загалом і виділила трохи коштів на втілення проекту. У рамках проекту провели п’ять тренінгів для велосипедистів про захист своїх прав, організували перший в Україні день дій проти зміни клімату. І, мабуть, найпомітнішим результатом цього проекту на сьогодні є Інформаційний центр зі зміни клімату при Києво-Могилянській академії. Це все було по суті здійснено зусиллями п’яти ініціативних людей. Пізніше кліматичні активісти дізналися про міжнародний Рух 350, з яким сьогодні співпрацюють.


Що може привабити молоду людину в кліматичному русі? І, зрештою, як залучати до своїх ініціатив якомога більше людей?



Інна Дацюк радить, як залучати волонтерів до акцій прибирання. « Ми не прибиральники », – каже вона, і тому для нас прибирання повинно бути свого роду розвагою, нагодою поспілкуватися. Акція має сподобатися, лише тоді добровольці долучаться до неї вдруге. Участь у кліматичному русі – це не щось надскладне, дуже важливе і водночас страшенно нудне. Ми беремо участь у цьому, бо це насамперед цікаво і весело.


«Що ви любите робити, бо починається все з того, що я люблю робити … Я люблю спілкуватися з людьми і, коли екоклуб створили, я стала займатися піаром. Я розповідала людям про те, що ми робимо, клеїла оголошення, потім ми показували фільми… У чому сила руху 350? У тому, що в нас є всі напрямки. У нас є друзі – «Люди за права тварин»… Чи вегетаріанство. Ти можеш рятувати світ, коли ти просто не їси м’яса і обираєш здоровий спосіб життя... Хтось любить малювати, хтось любить говорити, хтось любить готувати… Наші наступні дії, наступна акція до якої можна буде приєднатися – це екологічний тур містами України і в Києві також… Отже, якщо будуть люди яким потрібні будуть тренінги, знання навички і які не достатньо були отримані тут, ми приїдемо і розкажемо більше, до чого можна долучитися», – розповідає Інна.


Стати еко-журналістом…


Юля Маклюк: «Є сайт “Кліматінфо” … Ми публікуємо там новини про зміни клімату з усього світу, намагаючись обирати найцікавіше. Вчора ввечері воно з’явилося в “Гардіан”, а сьогодні зранку воно перекладене на “Кліматінфо”, на єдиному сайті в Україні, який про це пише. Можна стати прихильником цього сайту і допомагати нам, тобто стати веб-волонтером, тобто шукати інформацію перекладати або ходити на такі події як сьогодні… і потім публікувати це, щоб наші читачі, а також прихильники в соцмережах про все це дізнавалися. Це класна штука для тих, хто хоч якось думає з журналістикою чи філологією пов’язати себе в майбутньому . Окрім того, я думаю, що особливо цікаво для вас, - це тренінги з особистісного розвитку, кліматичного лідерства і з управління проектами . Зазвичай за такі штуки треба платити великі гроші і не відомо з ким ти потрапиш в команду. Ми робимо такі тренінги за гроші організацій, які нам допомагають, і все це безкоштовно для учасників. І ви разом з іншими людьми, які є екологічно свідомі, можете пройти цей тренінг».


З чого почати?


Інна Дацюк: «Починати треба не з чого, а з кого… Починати треба з себе ! Треба подумати, як зробити своє життя більш екологічним». Коли Інна спитала в аудитотрії, чи знають вони щось про екологічно безпечний спосіб життя, серед присутніх виявилося досить багато обізнаних. Їзда на велосипеді, вегетаріанство, сортування відходів, використання спеціальних засобів побутової хімії, що не шкодять довкіллю – про це молоде покоління не просто знає, воно вже це робить!


Сучасний стан кліматичного руху


 


Інна Дацюк: «Ми все ще не говоримо з владою. Ми навіть вважаємо себе аполітичними… Ми бачимо, що нас тут ще 150, а не 150 тисяч. Зараз світ ще не такий, яким ми хочемо його бачити. Насправді перед нами стоїть дуже важливий вибір. Покоління наших батьків… вони мали якийсь усталений спосіб життя. Але ми перше покоління, яке не може робити це так, як це робили наші батьки. Ми не можемо досягати успіху так, як це робили наші батьки, бо немає ресурсів… Тому що цей спосіб споживацький… Ми покоління, яке має придумати інший спосіб ».


Кліматичний рух у міжнародному масштабі


 


Олег Ізюменко: «На всій планеті люди будуть виходити на вулиці, марширувати, робити пробіжки … Насправді в історії людства було небагато таких глобальних рухів… Я би сказав, що бути частиною цього руху – це хороший спосіб знайти друзів і однодумців з інших країн . Більше, ніж у 175 країнах світу в один і той же день, люди об’єднані одією ідеєю, що пора братись за роботу, потрібно запобігати змінам клімату…»


Особливість сучасної молоді в тому, що вона виросла разом з Інтернетом і це дає величезні можливості для міжнародної співпраці, як віртуальної, так і реальної.


«Наприклад, “Рower Shift” або “Енергія змін” через два тижні буде проходити в десяти країнах Європи. У Швеції, Німеччині, Франції, Італії, Сербії… У нас є можливості для обміну. Ми дуже сподіваємося, що делегат від України поїде на “Рower Shift” у Велику Британію або Швецію… Декілька тижнів тому в Закарпатті в Ужанському національному природному парку виступав Алекс Ферроу, колишній директор молодіжної кліматичної коаліції Великої Британії» – розповів Олег Ізюменко.


В України цьогорічний еко-фест тривав три дні. Перший день – “Eco-Study”, другий – акція “Рухай планету”, що включала флеш-моб, прибирання, екскурсію і концерт; третій день – програма “Eco-Network”.

Автор : Ірина Салій

Поділитись в соціальних мережах: