strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Семмі Банана та Ді-джеї проти зміни клімату

Семмі Банана та Ді-джеї проти зміни клімату

Всесвітній фонд охорони природи, Європейська агенція довкілля, Ґрінпіс…. Цей перелік не зовсім логічно, на перший погляд, продовжують такі організації, як «Матусі — проти зміни клімату», «Громада рибалок України» і навіть «Рух за добровільне вимирання людства як біологічного виду» та багато інших. Та якщо переглянути програми цих організацій, стає зрозуміло, що вони мають спільну мету – запобігти масштабній катастрофі, яку зумовлять кліматичні зміни.

Настав час познайомитись і зі спільнотою «Ді-джеї проти зміни клімату».

Щодо матерів, які виступають за збереження безпечного середовища для дітей, все зрозуміло. Не так із «Рухом за добровільне вимирання людства як біологічного виду», проте вони теж мають власну філософію. Не будемо окремо зупинятися на кожній з таких організацій, натомість наведемо приклад сталого способу мислення, який може об’єднати величезну кількість людей на шляху до вирішення екологічних проблем. Мова піде про громадську ініціативу « ]]> DJ’s Against Climate Change ]]> » - « Ді-джеї проти зміни клімату». Цікаво, що спонукало задуматися над кліматичними проблемами людей, які створюють музику і покликані розважати натовп?

Засновник гурту ]]> Sammy Bananas ]]> заробляє на життя продюсуванням  ді-джеїв,  а також розповідає про проблеми довкілля і шкоду від карбонових викидів своїм колегам.  Думка про створення цього гурту з'явилась приблизно чотири роки тому. «Я пролітаю приблизно 75 000 миль впродовж року у зв'язку з гастролями, що не йде на користь довкіллю. Згодом задумався над тим, як можна змінити цю ситуацію, адже я не можу припинити літати через свою роботу. Тому я перейняв ідеї Концепції вуглецевого сліду і фактично роблю власний внесок поруч з різноманітними організаціями, що працюють над зменшенням викидів двоокису вуглецю. Я розповів про це колегам — і багато з них зацікавилися цим. Ідея полягає в тому, щоб показати, як група людей, будь-яка група, може порушувати проблемні для суспільства питання. Це все робиться, швидше, для того, щоб усвідомити відповідальність, зокрема, за кількість викидів вуглецю, аніж щоб одразу зменшити кількість таких викидів. І чим більше людей, врешті-решт, відчує свою відповідальність за це, тим більшою стане основа для майбутніх змін. Нічого не зміниться на краще просто так. Треба брати на себе частину відповідальності за проблему».

На сайті ДПКЗ ( ]]> http://djsagainstclimatechange.blogspot.com/ ]]> ) виставлено відео, яке переглянули більше 2000 людей. Відео закликає долучатися до проекту і підвищувати рівень загальної обізнаності населення щодо кліматичних змін. Воно також демонструє, як люди можуть об’єднатися, чи то в цифровому, чи то в реальному просторі.

Скептики можуть зауважити, що цих дій надто мало, адже вони не можуть перешкодити щорічним двадцятитонним вуглецевим викидам середньостатистичного заводу. Однак це не демотивує засновника гурту. Головна ідея цього проекту — зрозуміти власну відповідальність за вплив на середовище. Якщо людина щось визнає як власну проблему, це може фундаментально змінити її погляд на речі.

 Якщо Ви втомилися чекати від уряду якихось кроків щодо регуляції змін в середовищі, почніть думати, як Ви можете завадити кліматичним змінам, - і тоді реальні дії почнуться знизу догори. Спробуйте зрозуміти, які саме аспекти Вашого життя збільшують негативний вплив і як Ви можете цьому зарадити. Тоді нам обов’язково вдасться змінити рівняння вуглецевих викидів на свою користь, а можливо,  і щось більше.

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Роксана Романів

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: