strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Ще „не вірять”, але вже готуються

Авжеж, зміни клімату побачити не так легко, як падаючу зірку. І саме ці зміни так заперечують нафтові та газові компанії. Але за нашими спинами вони вже намагаються пристосуватись до них.

« Разом із сільським господарством, найбільш вразливою до змін клімату є галузь видобування корисних копалин, котра ці самі зміни й викликає », – говорить Майкл Коут (Michael Cote), консультант з питань довкілля. І поки ці галузі   витрачають мільйони на те, щоб заперечити факти зміни клімату , й намагаються   ]]> блокувати спроби вирішення ]]>   проблеми,   на подолання наслідків цих змін знадобляться вже мільярди .

Так, з’являються очевидні перешкоди для таких компаній: не всі бурові платформи  будувались з врахуванням вірогідності підвищення рівня моря, не були передбачені можливі сильні циклони, шторми та інші погодні катаклізми, що є наслідками  потепління на планеті. 

І тепер вони змушені   наймати фахівців зі змін клімату ,  щоб оцінити ступінь власної готовності до процесів світового потепління. Висновки наступні: 1) недостатньо підготовлені; 2) суворі погодні умови – це лише верхівка айсберга, що стрімко тане. Так, наприклад,   нафтопровід на Алясц і, що завжди був замерзлим, зараз починає швидко відтаювати, а це, в свою чергу, веде до пошкоджень, на виправлення яких знадобляться  значні  кошти.

Не варто забувати й про значення   водних ресурсів . Видобування корисних копалин потребує величезної кількості води, а в деяких регіонах, котрі потерпають від спеки,   ]]> її стає все менше   ]]> й менше.

Акціонерам ExxonMobil(однієї з найпотужніших нафтових корпорацій світу) варто запитати генерального директора компанії Рекса Тіллерсона (RexTillerson): « Як   Exxon готується до змін клімату? » І в разі відповіді: «Все це вигадки, немає ніяких змін клімату» – він має бути звільнений! І це станеться не через загрозу для людства, а через нездатність підготувати найбільшу світову галузь до відповідальності перед долею планети Земля.

 

Для  КліматІнфо  підготувала та переклала  ]]> Галина Гриценко ]]>

Редактор: Ігор Стоєцький

Поділитись в соціальних мережах: