strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Що таке парникові гази? Як діє парниковий ефект?

Усі ]]> говорять ]]>  про парниковий газ та парниковий ефект, та багато людей взагалі не уявляє, що саме ховається за цими поняттями.

Проте в наш час атомної енергетики, змін клімату та глобалізації кожен повинен знати і розуміти ці терміни. Першу прогалину в знаннях можна залатати, якщо людина знає, що таке парникові гази.

Що таке парникові гази?

Коли мова йде про парникові гази, то мають на увазі газоподібні речовини, які впливають на випромінювання. Вони знаходяться у повітрі та створюють так званий парниковий ефект. Окрім того, що ці гази утворюються внаслідок людської діяльності, вони ще бувають і природного походження.

Парниковий ефект також легко можна пояснити.

Як діє парниковий ефект?

На Землі не могло б бути такої температури, до якої ми звикли, якщо б в атмосфері не було СО 2 . З іншого боку, надмірна кількість вуглекислого газу примушує нас пітніти і саме це ми можемо спостерігати останнім часом.

Найважливіший постачальник енергії для Землі - Сонце. Навколо планети існує так звана атмосфера. Без неї майже всі промені просто відбивалися б Землею назад у космос, а температура повітря могла б бути щонайменше на 30 градусів нижчою, ніж зараз. Атмосфера - це суміш газів, які притягуються до Землі завдяки силі тяжіння. Чим вище, тим менша густина цих газів. Так званий "природний парниковий ефект" створюють, перш за все, пари води (Н 2 О) та діоксид вуглецю (СО 2 ). Окрім того, на природний парниковий ефект також впливають озон (О 3 ), що знаходиться близько до поверхні Землі, оксиди азоту та метан (СН 4 ).

Лише завдяки короткохвильовим променям видиме світло від Сонця може проходити через атмосферу та досягати поверхні Землі. Вона вбирає цю енергію та віддає її вже у вигляді тепла. А от ці довгохвильові промені вже не можуть потрапити назад у всесвіт. Хвилі, перехоплені хмарами та парниковими газами в атмосфері, повертаються назад у напрямку Землі.

Саме цей обмін тепловим випромінюванням між поверхнею Землі та атмосферою називають парниковим ефектом . Збільшення кількості парникових газів у атмосфері призводить до того, що вони утримують все більше випромінювання і спричиняють глобальне нагрівання Землі.

Для КліматІнфо  переклала та підготувала ]]> Оксана Дущенко ]]>

Редактор ]]> Альона Паноченко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: