strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Скільки енергії зможуть забезпечити відходи життєдіяльності людини?

Людські відходи та енергія Останні дослідження стверджують, що за допомогою людських відходів можна виробляти достатню кількість енергії для забезпечення електроенергією 138 будинків.

Дослідники Університету ООН з вивчення води, довкілля і здоров'я (UNU-INWEH) припускають, що, теоретично, біогаз, утворений з відходів життєдіяльності людей з усього світу, може дорівнювати природному газу на суму 12, 5 млрд. доларів.

Крім того, створення ретельно розробленої системи збирання відходів життєдіяльності людини в країнах, що розвиваються, таких як Індонезія, Бразилія та Ефіопія — з метою видобування метану для чистої енергії — вирішує також додаткові проблеми неналежних санітарних умов.

Відповідно до підрахунків ООН, біля 2,4 млрд. людей не мають доступу до належних засобів санітарії і майже один мільярд осіб (близько 60 відсотків з них мешкають в Індії) не використовують туалети взагалі. Якщо їхні відходи збирати і використовувати для виробництва біогазу, то він може коштувати від 200 млн. доларів до 376 млн. доларів в рік, повідомляється у доповіді.

Майбутнє за біогазом

Дослідження ООН займається вирішенням двох важливих питань: забруднення довкілля через відсутність санітарно-технічних систем в країнах, що розвиваються, і потреба в енергетичній системі з незначними витратами. Наприклад, дослідження, яке орієнтоване на громади в Уганді, пов'язує відсутність належної санітарії як з екологічними проблемами, так і з медичними.

Такі хвороби, як холера, дизентерія та черевний тиф пов’язані з наслідками невідповідності санітарним нормам каналізації, а також наявність неочищених стічних вод, які можуть забруднювати ґрунтові води і впливати на питну воду набагато далі за межі тільки однієї спільноти.

Розробка системи каналізації в новій громаді надзвичайно коштовна, тому ООН звернулась до біогазу в якості стимулу фінансування. Біогаз є цінним джерелом чистої енергії. Доповідь передбачає, що з анаеробного газу, виробленого з використанням відходів людської життєдіяльності в цих спільнотах, можна отримувати біогазу на суму 200-376 млн. доларів щорічно.

“Це початок розмови. Що дійсно важливо, ми бачимо наші відходи як можливість, а не як тягар”, – повідомив у своєму зверненні Зафар Адиль (Zafar Adeel), керівник UNU-INWEH.

Читати також:  Підприємець змінює життя в Уганді, перетворюючи сміття у паливо

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анна Коляда

Редактор: Світлана Шишенко

Поділитись в соціальних мережах: