strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Смерть в зеленому

Якщо своє життя ви прожили, скажімо, не надто екологічно, то у вас є шанс дещо виправити цю помилку – екологічний похорон, або так званий «зелений похорон». Що це таке і чим воно відрізняється від звичного поховання, які має переваги? Про це та трохи більше і піде зараз мова.

Фото: Такий вигляд має типова бамбукова труна.

Сучасна цивілізація зіткнулась із проблемою перенаселення планети, і, як наслідок, - нестачі земель. Тому відведення величезних площ родючих земель чи вирубування лісів з метою звільнення території для кладовища спокійно можна вважати злочином проти прийдешніх поколінь. Подивимось, як із цим борються в світі і що пропонують натомість.

Шотландія

Одна шотландська компанія розробила новий спосіб швидкого розкладання тіла – ресомацію.Цей процесс може стати більш делікатним по відношенню до довкілля порівняно зі звичайним похованням чи кремацією. Процедура під назвою ресомація дуже подібна до природного процесу розкладання. Проте, вона є набагато швидшим процесом – за пару годин тіло повністю розкладається, в той час як природній процес протікає кілька десятиріч. Як і після кремації, внаслідок ресомації залишається купка попелу, але виділення вуглекислого газу в атмосферу не відбувається.

Сенді Саліван, який брав участь у розробці цього процесу, зазначає: «Ми занурюємо тіло у водний розчин гідроксиду калію та нагріваємо його до 180 градусів за цельсієм».

Ця унікальна процедура з часом може набути великої популярності, особливо серед людей, зацікавлених проблемами навколишнього середовища. За даними BBC, розтоплювання печі для одної кремації вимагає такої ж кількості енергії, як і будинок середніх розмірів на тиждень. Саліван вважає, що ресомація докорінно змінить вплив кремації та традиційного поховання на довкілля. Перевага ресомації також полягає в тому, що вона не потребує місця, а енергії використовується у 8 разів менше порівняно зі звичайною кремацією. Крім того, винахідники говорять, що розчин лугу розчиняє лише органічні сполуки всередині камери, а речі типу колінних чи стегнових імплантів залишаються цілими. Тому цілком можливим є їх повторне використання.

Англія

Для цієї країни не є новиною екологічні труни, урни та еко-поди (“ecopod” – дослівно – екологічний кокон), є велика кількість організацій, які пропонують екологічні церемонії поховання та атрибутику.

Наприклад, у компанії Ecoffinsеко-труни виготовляють із деревини бамбука, панданусу, бананового дерева, верби, сосни. До речі, продукція виготовляється, як не дивно, в Китаї та з китайської сировини.

Фото: Екологічні урни, виготовлені із верби, мають вигляд звичайнісіньких кошиків .

Еко-под є модифікацією труни зі своєрідним дизайном, який поєднує елегантність, стиль та повагу до довкілля. «Кокони» ручної роботи роблять із паперу вторинної переробки і деревини  шовковиці. Еко-поди можна використовувати як для звичайного поховання, так і для кремації. Як зазначає виробник, вони мають форму насінини, що несе додаткове символічне значення.

Китай

Для Китаю, як для країни із найбільшою чисельністю населення на планеті, проблема нестачі місць для поховання вирішується шляхом кремації. Китайська влада пішла навіть далі: громадянам пропонують використовувати прах людей в якості добрива для дерев у парках. Розвіювати прах покійних із морського чи повітряного судна або висипати прах під деревами пропонує опублікована недавно «Зелена книга ритуалів поховання». Ця праця підготована міністерством громадянської адміністрації КНР і видавництвом літератури зі суспільних наук.

Деякі цифри

Фото: Кольоровий еко-под.

Щороку у світі помирає близько 56 млн людей. В Індії щороку вирубується 50 млн дерев для поховальних потреб, що спричиняє викид в приблизно 8 млн тон карбон діоксиду. 16% викидів ртуті спричиняються викидами крематоріїв, а у 2020 році це число може зрости до 25%.

Хоча смерть може бути досить складним питанням, проте думаючи етично та екологічно,  можна значно зменшити вплив на навколишнє середовище та зміну клімату. Зрештою, якщо потрібно йти, чому б не піти екологічно?


 

Для  КліматІнфо  підготувала та переклала  ]]> Глиняна Софія ]]>

Редактор:   ]]> Олександра Лиганенко ]]>

Поділитись в соціальних мережах: