strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Сонце в поміч: острови Токелау будуть першими, хто використовуватиме лише сонячну енергію

Сонячна енергія Поки ми в Україні скаржимося на непомірну увагу сонечка до наших країв, тихоокеанські острови Токелау (територія під управлінням Нової Зеландії площею 10 км 2 ) стали першими, хто перейшов на цілком незалежну сонячну енергетику.

Впровадження новітніх «зелених» технологій корисне не тільки для екології держави , але й для її гаманця, адже закупівля енергоносіїв з-за кордону влітає в копійку. Тому компанія Powersmart Solar — основний виконавець проекту з впровадження поновлюваних джерел енергії «Tokelau Renewable Energy Project» (TREP) вживає активних заходів для позбавлення Токелау від «дизельної залежності» і створення першої в світі держави, що повністю покладається на сонячну енергію. 

Взимку 2012 року в рамках проекту дизельні генератори островів будуть замінені на 4032-і сонячні панелі (потужністю 1 МВт кожна), 392-а перетворювача і 1344-и акумуляторні батареї (вагою до 250-ти кілограмів).

Директор Powersmart Майк Бессет-Сміт заявив, що проект TREP дозволить Токелау стати першою в світі державою, що на 100 % виконує свої зобов'язання у боротьбі з глобальним потеплінням, і першою, що забезпечуватиме усі свої енергетичні потреби за допомогою сонця .

Токелау Наразі дизельні генератори на островах щодня спалюють 200 л палива. При тому, що 318 тис. літрів щорічно поставляються з Нової Зеландії і коштують Токелау 1 млн новозеландських доларів та значних екологічних збитків. Населення островів, що налічує 1400 осіб, може розраховувати на електроенергію лише 15-18 годин протягом доби. Але введення в експлуатацію сонячної енергії Токелау, яке очікується вже в кінці вересня, все змінить. Система, що здатна витримувати натиск ураганного вітру швидкістю 230 км/год, буде забезпечувати жителів електроенергією цілодобово.

Сонячна електростанція розкинеться на трьох атолах, що входять до складу Токелау: Факаофо, Нукунору і Атафу. Спроектована за особливим замовленням геліосистема від Powersmart забезпечить поточні енергетичні потреби держави на 150 %, дозволивши населенню збільшувати витрати енергії без додаткових витрат палива.

Варто підкреслити, що «дизельна залежність» — лише одна з проблем островів , серед яких і посуха, що змушує імпортувати воду ззовні дорогими та аж ніяк не екологічними методами; транспортні зв’язки, через які будь-який продукт чи людей перевозять з Самоа на човні протягом двох днів. За даними Програми розвитку ООН, країни Океанії відносяться до найбільш залежних від нафти територій у всьому світі. За останні 11 років ПРООН виділила на розвиток сонячної енергетики в Токелау більше 450 тис. доларів США, а також забезпечила серйозну технічну підтримку цієї програми. Ще 6,8 млн доларів США у вигляді грантів і пільгових кредитів держава отримала від Нової Зеландії.

За розрахунками уряду, година роботи сонячної електростанції острова зменшить викиди CO 2 на 12 тис. тонн . В екстрених випадках та під час підвищеної хмарності використовуватимуть генератори, що працюють на кокосовому маслі — вони забезпечуватимуть енергетичні потреби і одночасно перезаряджатимуть батарею акумуляторів.

В Токелау зараз знаходяться шість представників компанії «Powersmart». Бессет-Сміт заявляє, що компанія пишається своєю вкрай ефективною і добре продуманою розробкою, адже помилка у проекті на ізольованих остовах Токелау коштувала б дорого. Самі жителі островів виділили для реалізації проекту працівників, яким належить оволодіти новими навичками побудови, обслуговування та управління сонячної енергосистемою.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: