strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

США знову очолили список інвесторів у сферу відновлюваної енергетики, випередивши Китай

Китайські робітники на будівництві вітрогенераторів

За даними Bloomberg New Energy Finance, американські інвестиції у розвиток чистої енергетики вперше перевищили китайські, починаючи з 2008 року.

Китай випередив США щодо обсягу інвестицій у сферу відновлюваної енергетики в 2009 р. і збільшив цей відрив у 2010 р. Однак 2011 р. США знову зайняли панівні позиції: в загальному обсязі інвестицій їхня частка складає 33%, або 55,9 млрд. доларів. Тоді як китайські інвестиції у поновлювані джерела енергії зросли лише на 1% - до 47,4 млрд. доларів.

Втім, невідомо, як довго США займатиме такі позиції, оскільки механізми федеральної підтримки завершаться вже наприкінці 2012 року.

Michael Liebreich, генеральний директор компанії Bloomberg New Energy Finance , заявляє: "Новина про те, що США повернули собі панівні позиції в інвестуванні відновлюваної енергетики в минулому році, заспокоїть тих, хто непокоїться з приводу того, що Штати відстають від інших країн у цій сфері. Однак, варто наголосити, що США досягли таких  результатів  завдяки значній підтримці таких ініціатив, як Федеральна цільова програма гарантії позик (Federal loan guarantee programme) та Грант програми казначейства (Treasury grant programme), що на цей момент вже завершилися .

" Кредитний податок на виробництво (the Production Tax Credit) — основний засіб заохотити використання поновлюваних джерел енергії, що досі діє в країні. Однак його термін спливає наприкінці 2012 року. Це може спричинитися до стрімкого завершення проектів до 2012 року і різкого зниження рівня інвестицій у 2013 році, якщо термін дії податку не подовжать ".

Ймовірне припинення фінансових стимулів у сфері відновлюваної енергетики зумовило зростання обсягу інвестицій у 2011 році, а також стало причиною збільшення кількості проектів у третьому кварталі, спрямованих на  використання вигод від Федеральної цільової програми гарантії позик у зв’язку із  закінченням терміну її дії в кінці вересня.


 


Читайте також Зміни клімату впливають на інвестиції


 

Для КліматІнфо переклала Наталія Васильєва


Редактор: Анастасія Чабаненко

Поділитись в соціальних мережах: