strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Світові зірки проти фрекінгу

Зірки проти фрекінгу Світ та США, зокрема, переживає період так званого сланцевого буму . Нещодавно вдова Джона Леннона Йоко Оно та її син Шон Леннон заснували рух « ]]> Артисти проти фрекінгу ]]> » , щоб привернути увагу до проблеми масового видобутку сланцевого газу за технологією, при якій виникає гідророзрив пластів. Деякі експерти переконані, що цей метод руйнує навколишнє середовище, забруднює підземні води, а також може стати причиною мікроземлетрусів.

До «антифрекінгового» руху приєдналось багато американських знаменитостей світового масштабу, серед яких митці, музиканти та режисери. Активістами руху є: Пол Маккартні і Рінго Старр, Девід Боуі, співачка Lady Gaga, актори Ума Турман, Алек Болдуїн та Метт Деймон . Останній, до речі, є співавтором фільму Promised Land , що має потужний «антифрекінговий» меседж і реліз якого стартує у січні 2013 р.

Організація вважає своїм завданням необхідність вплинути на губернатора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, який може прийняти рішення щодо заборони технології фрекінгу. Із цією метою створили сайт, де фактично збираються підписи всіх небайдужих до цієї проблеми.

«Схоже, що місто буде наводнене брудною водою. Це не чесно по відношенню до наших дітей — ігнорувати цю ситуацію», — заявила Оно у звернені до губернатора.

У серпневому інтерв’ю тижневику Rolling Stone активісти руху висловили свою думку. Так, Шон Леннон зауважив: «Ось що відбувається у Нью-Йорку: вони обіцяють, що не будуть бурити поблизу Манхеттена, але це фактично означає, що не густонаселена місцевість менш важлива».

«Я переконаний, що губернатор побачить зерно правди у нашій справі, якщо ні — він матиме мороку на свою голову», — сказав Марк Руффало.

Сланцевий газ Варто зазначити, що Нью-Йорк — ласий шматочок для газовидобувачів : штат розташований у районі крупного сланцевого родовища на сході США. У сусідньому штаті Пенсільванія уже розпочалися роботи щодо розвідки газу шляхом фрекінгу. Проте наразі у більш ніж 100 районах штату Нью-Йорк існує мораторій на розробку родовищ. Крім того, подібну заборону ввели у штатах Мічиган і Вермонт.

До речі, деякі країни також відмовились від видобутку сланцевого газу із застосуванням подібних руйнівних методів . Так, наприклад, у Франції фрекінг заборонили у липні минулого року, зимою 2012 року від нього відмовилась Болгарія. Про шкоду глибокої розробки ґрунту задумались і у Великобританії, після того як весною 2011 року в районі міста Блеклул через роботи із розвідки газу шляхом гідророзриву пластів були помічені невеликі коливання ґрунту. А у квітні 2012 року Міністерство охорони навколишнього середовища Чехії оголосило про заборону видобутку сланцевого газу. Проте Польща, навпаки, діє іншим чином — намагається організувати власний видобуток сланцевого газу.

Читайте також: Фрекінг спричиняє «невеликі» землетруси

Для Кліматінфо підготувала ]]> Наталія Дущенко ]]>

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: