strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Світовий ринок сонячної енергії за обсягами наздоганяє традиційний

Американські виробники сонячної енергії за три роки конкуруватимуть із традиційними станціями.

Витрати на виробництво сонячної енергії скоротились за останні 5 років на 60% завдяки сучасним технологіям, підвищенню ефективності виробництва і готовності компаній до меншої рентабельності у зв’язку з надлишковими виробничими потужностями. Наприклад, собівартість виробництва сонячної енергії в Каліфорнії наближається до аналогічного показника для газогенераторної станції при піковому споживанні.

Дана тенденція створює передумови для збільшення частки світового ринку сонячної енергії, однак аналітики вважають, що не всі компанії в цьому вкрай неоднорідному секторі енергетики зможуть витримати конкуренцію.  

Сонячна енергія не всюди може конкурувати з традиційними видами палива. За оцінкою Управління енергетичної інформації США (EIA), середня собівартість 1 кВт/год., виробленого на сучасній газогенераторній станції комбінованого циклу, складає 6 центів проти 21- на сонячній електростанції. Однак на сонячному південному заході США при апогеї споживання ця різниця зменшується.

Найбільший у світі за ринковою капіталізацією виробник сонячної енергії First Solar (штат Арізона) повідомив про готовність укласти з комунальними підприємствами Каліфорнії контракти на поставку електроенергії за ціною 10-12 центів за кіловат-годину, коли ціни зростуть. Така ціна відповідає вартості електрики, що постачається газогенераторною станцією у періоди пікового споживання і, на думку генерального директора компанії Роба Джиллета, вона буде досягнута за рахунок зниження на 20% вартості тонкоплівкових фотоелектричних модулів  до 2014 року.

Хоча виробники сонячної енергії США можуть скористатися інвестиційним податковим кредитом, що покриває 30% витрат, компанія FirstSolarне потребує додаткових пільг, окрім тих, якими користуються традиційні електростанції.

Лідер із темпів зростання виробництва сонячної енергії серед американських штатів – Каліфорнія – планує покрити  33% своїх потреб в електроенергії відновлювальними джерелами до 2020 року. Наразі штат здатний виробляти 300 МВт сонячної енергії, але планує підвищити свої потужності на 16,5 тис. МВт.

«Використання сонячної енергії коштує дешевше, ніж будівництво нових АЕС. За ціною вона може конкурувати з енергією, виробленою на газогенераторних або вугільних станціях», – вважає засновник однієї з найбільших компаній США у сфері сонячної енергетики SunPowerТомас Дінвуді.

На сьогодні найбільша нафтова група Франції Total купує 60% акцій SunPower з метою урізноманітнення джерел надходження доходів.

Зниження собівартості сонячної енергії стримується виробниками сонячних панелей, зацікавлених у збереженні високої рентабельності. Однак для вертикально інтегрованих компаній на зразок First Solar і SunPоwer, котрі самостійно будують і експлуатують сонячні електростанції, цей чинник відіграє меншу роль.


Для   КліматІнфо  переклала Ірина Салій

Редактор: Ігор Стоєцький

Поділитись в соціальних мережах: