strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Танення льодовиків буквально руйнує Альпи

Танення льодовиків буквально руйнує Альпи

Матергорн - велична гора ]]> в Альпах ]]>  на кордоні Швейцарії та Італії. Її вершина здіймається в повітрі на висоту 4478 метри – справжнє видовище. Внаслідок кліматичних змін льодовик на вершині гори поволі тане, що зумовлює збільшення льодовикової талої води.

Згідно нових досліджень, танення льодовиків є причиною утворення «сипух» - відколювання великих глиб  гірської породи, що скочуються донизу. Тала вода проникає в тріщини породи високо в горах, що зумовлює водну ерозію. Ці тріщини є наслідком щорічного циклу замерзання-розмерзання каменю, вони збільшуються, аж поки валуни не почнуть відколюватися і скочуватися кам’яними схилами вниз.

Дослідження проводили вчені з Цюрихського Університету, які почали уважно спостерігати за горою з 2007 року. Початком дослідження вважається подія, що відбулася в липні 2003 . Тоді відбулася потужна кам’яна лавина на хребті Гьорнлі , через яку потрапили в пастку 50 альпіністів. Їх транспортували повітряним шляхом в безпечне місце під час однієї з найбільших рятувальних операцій, будь-коли проведених в Альпах.

Вчені з Цюриха роблять свої висновки, спираючись на складні моніторингові пристрої, що розташовані в 17 ключових точках гори. Їхні дослідження зафіксували збільшення частоти осипання гірської породи, яке, на їхню думку, прямо пов’язане зі змінами клімату .

Матергорн

Проблема утворення тріщин під дією талої льодовикової води характерна не тільки для Матергорна, але і для решти Альп . Дослідження також припускає, що вплив глобального потепління на гори набагато більший, ніж раніше вважалося. Воно не тільки підвищує температуру, а й має властивість змінювати силует гори .

Головний дослідник Стефан Ґрубер попереджає про небезпечні наслідки такого феномену . Існує багато лижних курортів, куди лижників транспортують підйомниками. Конструкцію канатних доріг потрібно уважно дослідити на наявність цих крижаних тріщин під основами канатних стовпів.

Дослідження Цюрихського Університету ]]> опубліковане ]]> в Журналі Геофізичних Досліджень Американської Геофізичної Спілки.

 

Читайте також Новий туристичний маршрут проти зміни клімату  

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Роксана Романів

Редактор: ]]> Альона Паноченко ]]>

 

Поділитись в соціальних мережах: