strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Тепер можливо видобувати воду з повітря

Wind turbine creates water from thin air

Вітряні турбіни вже давно застосовують поновлювані джерела енергії, проте нещодавно французька фірма відкрила ще одну еко-мету для майоріючих споруд.

Компанія «Eole Water» стверджує, що традиційна конструкція вітряної турбіни успішно змінена на WMS1000 — прилад, що може видобувати питну воду з вологого повітря .

За словами директора з маркетингу компанії «Eole Water», ця технологія може дозволити сільським місцевостям стати самодостатніми у водопостачанні . У планах — створення турбін, які продукуватимуть воду у невеликих містах та районах з високою щільністю населення. А наразі компанія демонструє робочий прототип 24-метрової WMS1000 в пустелі поблизу Абу-Дабі, що здатна виробляти 62 літри води на годину.

Турбіна Спочатку технологія полягає у генеруванні електроенергії: це традиційний спосіб функціонування вітряної турбіни, який дозволяє задіяти усю систему з отримання води. Наступний етап — всмоктування повітря через ніс турбіни пристроями, відомими як «повітродувки».

Все повітря, поглинуте під час цієї процедури, потім прямує через електричний охолоджувальний компресор, розташований за гвинтами. Цей пристрій витягує вогкість із повітря, і, таким чином, створює вологу, яка конденсується і збирається. Далі вода, яку отримують на цій стадії, передається вниз трубами з нержавіючої сталі, спеціально модифікованими для полегшення процесу видобутку. Таким чином вода опиняється в резервуарі у базі турбіни. Після цього її фільтрують та очищають, поки вона не стає придатною для використання і споживання.

Одна турбіна може виробляти до 1000 літрів води щодня , залежно від рівня вологості, температури і швидкості вітру. Цього досить для постачання води місту чи селу з населенням від 2 до 3 тис. осіб.

Проблема поки що тільки в ціні: установка з оцінночним ресурсом в 30 років коштує 500-600 тис. євро (660-790 тис. дол.). Для нафтових шейхів це копійки, а території, які дійсно потребують турбін, — наприклад, Західна Сахара — подібними засобами, звичайно, не володіють. Утім, «Eole Water» обіцяє понизити ціни у міру розгортання масового виробництва.

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна.

Редактор Валентина Кучинська

Поділитись в соціальних мережах: