strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

А ти вже допоміг «Ґрінпісу» врятувати Арктику?

Забруднення водойм За сумнозвісною боротьбою «Ґрінпісу» проти нафтових компаній слідкує увесь світ. До неї долучаються все більше небайдужих: від знаменитостей світового рівня до волонтерів у всіх країнах, котрі об'єднують зусилля у боротьбі за чисте повітря для своїх нащадків.

Якщо ви читаєте ці слова, то вам теж не все-одно, що нафтові компанії та політики змовилися задля своїх махінацій на крижаній півночі. У зв’язку зі зміною клімату тануть арктичні льоди, зникають місця проживання білих ведмедів... та відкриваються нові запаси нафти. І замість того, щоб попереджати людство, «сильні світу сього» готуються захопити те, що залишилося від арктичних територій, і розділити між собою.

Через кілька тижнів одна з провідних нафтових компаній «Shell» планує спричинити приплив арктичної нафти, ставши першим нафтовим гігантом, що розпочне бурити Арктику і зробить усе, щоб людство залежало від нафти. Гіганти «Shell», «BP», «Exxon», «Газпром», «Роснефть» та інші нафтові компанії, які і є винуватцями танення льодовиків, шукають прибуток від зникнення льоду шляхом відкриття потенційних 90 мільярдів барелів нафти .

Натомість «Ґрінпіс» не збирається мовчати. 21 червня на Світовому саміті в Ріо ( англ. Rio Earth Summit ) «зелені» об'єднали зусилля з рядом відомих людей, щоб домогтися юридичного захисту безлюдної місцевості у високих широтах Арктики навколо Північного полюсу, а також повної недоторканості цього району від компаній та урядів, які відчайдушно намагаються експлуатувати ці території, які і є «кондиціонером» планети, що рятує наш клімат та глобальну екосистему, а отже впливає на кожного із нас. Наразі люди з різних куточків Земної кулі об’єднуються з єдиною метою – врятувати Арктику. Врятуй Арктику

Дехто зі знаменитостей вже пожинають плоди своєї небайдужості. «Ксена — принцеса-воїн», вона ж акторка Люсі Лоулесс , мати трьох дітей та новоспечений еко-воїн в лютому у рамках акції протесту проти освоєння Арктики потрапила на борт нафтовидобувного судна та перебувала там протягом трьох днів. А тепер у вересні її та семеро активістів очікує суд. Проте вони не шкодують. Адже акція на судні «Благородний дослідник Шелл» ( англ. «Shell's Noble Discoverer» ) стала ключовим поштовхом для захисників навколишнього середовища.Свою мужність Люсі пояснює двома подіями. Перша — озонові діри, які з'явилися в південній півкулі в результаті викиду хлорфторвуглеців, що призвело до високого рівня захворюваності на рак шкіри в Новій Зеландії (в якій мешкає акторка) та Австралії. Друга — ураган Катріна в Новому Орлеані, який застав Лоулесс під час зйомок у фільмі.

23 червня відбулася наймасштабніша акція «День дій» ( англ. «Day of Action» ) за участі 2 тис. волонтерів з 20 країн світу — від Канади та Швейцарії до Чилі та Австралії — з метою залучення жителів планети до руху, спрямованого на заборону буріння нафти і промислового рибальства у водах Арктики.

29 червня міжнародний екіпаж «Арктичний світанок» ( англ. «Arctic Sunrise» ) вирушив у напрямку Арктики, щоб підтримати «Ґрінпіс» у заклику ООН створити глобальний заповідник безлюдних територій навколо Північного полюса. Експедиція триватиме протягом місяця і члени екіпажу — від китайських поп-зірок та режисерів-документалістів з Кембриджу до послів Перу, Гани, Гонконгу, Бразилії, Аргентини, Нової Зеландії, США та Іспанії — працюватимуть з експертами 3D-сканування та інженерами, щоб вперше охопити справжню форму морського льоду в Арктиці. Ці передові дослідження допоможуть побачити ті неймовірно швидкі зміни, що торкнулися льодовиків.

Save the Arctic

11 липня «Ґрінпіс» та коаліція екологічних організацій подали позов до суду США з метою заборонити план компанії «Shell» з добування нафти в Арктиці. У позові стверджується, що план не відповідає мінімальним правовим стандартам забезпечення безпеки в Арктиці, крім того, розрахунки плану скоріше ґрунтуються на припущеннях компанії, аніж на фактичних дослідженнях.

Save the Arctic 12 липня «Ґрінпіс» Росії направив найбільшим нафтовим корпораціям перелік вимог, серед яких скорочення кількості проривів, оприлюднення інформації про аварії, розміщення у відкритому доступі інформації про вплив на навколишнє середовище всіх дочірніх компаній (і виробництв), а також даних про прориви нафто- і трубопроводів, та введення кримінальної відповідальності за приховування даних.

Stop Shell 13 липня 70 активістів «Ґрінпіс» заблокували вхід у штаб-квартиру компанії «Shell», що в Гаазі, а виконавчий директор «Ґрінпіс» Нідерландів Сильвія Боррен пройшла в кабінет генерального директора «Shell» Пітера Возера… і зайняла його місце. Першочерговою справою, яку намітила пані Боррен, є заборона на видобуток нафти в Арктиці. Наразі найбільший противник «зелених» стає на їхній захист і компанія збирається вкладати мільярди у розробку альтернативної енергії та поновлювальних джерел.

14 липня мирні акції «Ґрінпіс» пройшли в 40 містах Німеччини. Так, наприклад, на вокзалі Гамбург-Даммтор активісти встановили трьохметрову модель нафтової вежі, з якої на штучний лід лилася чорна рідина, схожа на нафту.

Stop Shell 16 липня активісти Великобританії «атакували» 71 заправну станцію «Shell», вдавшись до аварійного вимкнення насоса, аби припинити подачу палива в баки. Завбачливо видаливши запобіжники, активісти надовго паралізували роботу заправок. На черзі — інші країни.

В Аргентині, наприклад, більше 50 активістів у костюмах ведмедів заблокували заправку «Shell», вдавши з себе мертвих.

Stop Shell

У Відні була встановлена трьохметрова льодяна скульптура білого ведмедя, а у Фінляндії білий ведмідь прогулювався пляжем, гуляв по воді, катався в каное, у той час як самі активісти, покриті нафтою, брали участь у фотосесії.

17 липня «Ґрінпіс» Італії домігся вироку італійського суду проти енергетичної компанії «Enel» та її відчайдушних спроб змусити «зелених» замовкнути. Крім того, компанія прагнула приховати ті факти, що у 2011 році з викидами вуглекислого газу у 78 млн. тонн «Enel» був головним з джерел викидів CO 2 в Італії і четвертим найбільшим джерелом викидів в Європі. А завдяки забрудненому від усіх вугільних електростанцій компанії повітрю число смертей у Європі перевищило 1000 на рік. За вироком суду компанія повинна скоротити використання вугілля вдвічі до 2020 року і відмовитися від нього до 2030 року на користь чистих та поновлюваних джерел електроенергії.

Проблема з приховуванням даних спалахнула і в Україні, яку екологічна громадськість розкритикувала за відсутність детальної інформації стосовно планів розробки сланцевого газу, що невідворотно шкодить навколишньому середовищу.

Читати докладніше Що приховується за видобуванням сланцевого газу в Україні?

Наразі кожен з нас здатен долучитися до грандіозного порятунку Арктики, кампанія якої вже набрала близько мільйона підписів.

Серед тих, хто вже підписався — легенда світової сцени ]]> Пол Маккартні ]]> , який зазначає: «Викопне паливо захопило всі куточки нашої Планети, але настане момент, коли ми повинні будемо зупинитися. Гадаю, що цей момент вже настав: тут і зараз. Кордон, який перетинати не можна — це Арктика».

Якщо ви, як і Пол, небайдужі до долі планети, вам необхідно лише перейти за посиланням ]]> savethearctic ]]> і виділити зо 2 хвилини свого часу.

А ще зробити власну вірусну рекламу про видобуток нафти в Арктиці на веб-сайті ]]> arcticready.com ]]> на кшталт:

Let's go!

Ні любий, ти коштуєш менше ніж галон нафти. LET'S GO.

Все що потрібно, це додати підпис під картинкою з таким своєрідним постером-демотиватором на запропонований набір картинок з приводу початку видобутку нафти на Алясці з основним гаслом компанії: Let's go.

Для КліматІнфо закликала рятувати Арктику Вероніка Казіна

Редактор: Олеся Оноко

Поділитись в соціальних мережах: