strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Тиждень Клімату в містах України 2013

Тижні клімату “I move, therefore I am.”

]]> Haruki Murakami ]]> , ]]> 1Q84 ]]>

Як українські банани, відвідувач Антарктиди, саморобні птахівні, екологічні графіті, соціальні мережі, ток-шоу та люди у шортах на вулицях в жовтні пов’язані зі зміною клімату та адаптацією до неї? Відповідь на це питання тепер знають десятки тисяч людей по всій Україні. Паростки молодіжного кліматичного активізму, які з'явились кілька років тому, перетворились на міцні та самостійні рослинки, які починають приносити плоди. Молодіжний кліматичний рух в Україні в у вигляді спілки організацій “350 Україна”  організував та провів безпрецендентний Тиждень Клімату в Україні. Кожна молода команда з чотирьох міст України - Дніпропетровська, Львова, Харкова та Києва - підготувала перелік подій, яких так не вистачає в містах, на свій власний розсуд.

Ми не обмежували себе форматом, та комунікували проблему зміни клімату для України шляхом смішних акцій, практичних майстер-класів, лекцій від спеціалістів та змін міського простору власними руками. Ми задали декілька питань організаторам подій в містах. Результати перевершив усі сподівання - тепер про зміну клімату пліткують на кухні, обговорюють на обідній перерві та вконтакті.  Ми поговорили з організаторами про кумедні випадки, які трапились під час Тижню Клімату в містах України

Тиждень Клімату Дніпропетровськ

Тиждень у Львові

Люда Сулік, активістка УМКА, Львів:

Однією з акцій Тижня була “роздача місцевих бананів” - ми дарували людям банани на вулиці  та запевняли, що це фрукти місцевого врожаю. До бананів був причеплений анонс лекцій експертів про зміну клімату. Люди з задоволенням пригощались та підтримували бесіду. Виявляється, під Львовом вже давно вирощують місцеві ківі (я пробувала, дуже смачні!), а найкращий інструмент проти зміни клімату - це спільна молитва. Віруючі львів’яни певні - якщо молитися, зміна клімату минеться, так само як СРСР, за розпад якого молились хіба не щодня.

 

Тиждень у Дніпрі

Люба Колосовська, активістка руху “ЕкоДнепр”, Дніпропетровськ:

Вразила кількість людей, яка відгукнулась на ідею та допомогала. Цікаво, що більшість волонтерів спершу підключилась за рахунок уваги до теми екології, без особливих знань про клімат. Розібрались краще та зрозуміли важливість - в процесі.

Не дивлячись на загальне захоплення заходами, візуальні матеріали та наявність експертів, багато людей так і не впевнились на рівні теорії в тому, що клімат змінюється на 95% з вини людини. Це пов'язано із складністю теми, нестачею базової освіти та відсутністю гідної уваги ЗМІ до змін клімату. Це справа не однієї кампанії. Та ні в кого не виникло сумнівів, що кожна людина має вплив на довкілля, і треба  приділяти цьому більше уваги.

На одному з реальних ток-шоу, які ми спровокували під час тижню клімату на телебаченні, мені довелося доводити антропогенну природу змін клімату двом «експертам»: науковцям та викладачам університетів. Їх відповіді були просто фантастичними, хоча виявились дуже смішними та мотивуючими для наших волонтерів, і сподіваюся - інших глядачів. Суспільну думку про зміни клімату має створювати сучасна молодь!

 

Тиждень у Києві:

Оля Мончак, голова УМКА, Київ:

Акція з бананами не пройшла непомітно і в Києві - в понеділок зранку 6 телеканалів стояли в черзі, готові до зйомок “бананової лихоманки”. Та активістів виявилось трохи менше ніж натхненних журналістів та операторів. В результаті перехожі на Контрактовій щ 9 ранку площі піддались атаці шістьма оперативними групами - активіст атакує з бананом, з іншого боку нападає журналіст з мікрофоном, а оператор біжить напереріз на знімає крупний план. Картина виглядала досить ризиковано, тому частина людей просто втікали (та ми швидко бігаєм, тому кожен заготовлений банан все ж знайшов свого власника).

 

Тиждень у Харкові

Наталія Трофімова, засновниця організації “Друг Природи”, Харків:

Фотограф із псевдонімом «Брєжнєв» лаявся і казав, що його фотографії, які брали участь в нашій виставці, вкрадено нахабним чином, і що він ніколи більше не довірятиме екологам! На всі події приходила велика кількість людей, взагалі, тиждень пройшов на ура, але ми помітили, що людям набагато більше подобається робити хоч малі, але практичні дії – саджати дерева, робити хатки для птахів, аніж споживати якісь теоретичні відомості.

Частиною нашої кліматичної програми була театральна вистава. Перед виставою актори завжди розминаються. Це з боку виглядає дуже дивно: схоже на суміш контактної імпровізації, дитячого дражніння, співів плакальниць, психічного припадку та те, як бігуни на короткі дистанції, розминають м’язи. Вони виють, труться одне об одне, висувають язика, сміються, плачуть тощо. Під час випадково у залу стали потрапляти глядачі і сіли дивитися, думаючи, що це початок вистави. Беручи до уваги, що вистава була вельми серйозна, та, мабуть, важка, все це скидалося на якесь божевілля і дуже контрастувало.

 

Тижні клімату - лише крок на шляху створення кліматичного руху в Україні. Активісти 350 Україна побували на міжнародній молодіжній конференції Power Shift CEE в Варшаві, частина з них залишилась на міжнародні переговори COP 19, частина - повернулась в Україну працювати над спільною стратегією, новими проектами та створенням нової реальності. Реальності, в якій рівність, толерантність та кліматична справедливість мають цінність та силу. Приєднуйтесь, поки не пізно!

 

 

Поділитись в соціальних мережах: