strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

ТОП-5 загроз для виживання коал

ТОП-5 загроз для виживання коал

Зміна клімату, хламідії та собаки завдають багато прикрощів коалам. Ці милі створіння потерпають від постійного стресу, і їх чисельність стрімко зменшується.

Дійзнайся, що найнебезпечніше для коал, та як можна допомогти їм, навіть не встаючи з-за комп’ютера.

Нещодавно Австралійський Сенат провів дослідження, після завершення якого було підготовлено доповідь про популяцію коал в Австралії. Професор Квінслендського університету Френк Керрік повідомляє, що згідно з доповіддю більшість популяцій коал , окрім декількох на півдні Австралії, зменшується , і це є сигналом до дій.

На жаль, популяція коал зменшується надзвичайно швидко щороку з різних причин. Коали свого часу жили майже в ідеальних умовах, тому у них не розвинулись адреналінові залози, на відміну від тварин, що постійно залежали від боротьби  за виживання. Нестача цих рефлексів призводить до повної неможливості пристосуватись до сучасних ризиків. Замість того, щоб тікати або боротися, вони входять у стан шоку. «Синдром стресу коали» часто спостерігають у тварин, особливо самців, які пережили значні зміни навколишнього середовища.

 

Можна виділити топ-5 сучасних викликів для коал:

  1. Автомобілі – найголовніша причина близько 200 поранень і смертей щомісяця. Все частіше коалам доводиться подорожувати на довгу дистанцію в пошуках іншого місця проживання, і вони можуть потрапити під автомобіль. І якщо коала злякається автомобіля, то, найчастіше, вона просто не зможе швидко зреагувати відповідним чином. Коали страждають від спеки
  2. Щотижня собаки , особливо дінго (австралійський дикий собака, що полює у зграї) атакують десятки коал.
  3. Однією з найістотніших небезпек є бактерія Chlamydia psittaci , відома як «СНІД» в світі коал. Вона впливає на сечовивідні шляхи й очі, що призводить до безплідності тварин, сліпоти, і — без відповідного лікування — до смерті.
  4. Коали харчуються тільки листям евкаліпту . Хоча існує понад 600 видів евкаліпту в Австралії, вони споживають листя лише 35 видів. Коали — ще ті гурмани: вони шукають листя, винюхуючи у конкретні дні певний токсин у їхньому складі.
  5. Від засухи гине велика кількість коал, які не можуть дістати достатньо води з висушеного, спаленого сонцем листя евкаліптів.

Лікарня для коал Цікавий факт: ще в 1973 р. у маленькому містечку Порт Маккуорі за сприяння  Джин та Макса Старр, місцевих підприємців, була створена одна з найбільш унікальних установ, які бачив світ,  - шпиталь для коал , а згодом він перетворився на Товариство збереження коал (Koala Preservation Society). Шпиталь для коал містить лікарняну кімнату, 8 палат інтенсивного лікування всередині шпиталю й зовні та 33 реабілітаційних майданчики, на багатьох з яких є дерева, де коали можуть вчитися лазити під час реабілітації.

Проте кліматичні зміни, гірничодобувна промисловість та людська діяльність продовжують згубно впливати на місце проживання коал.

Зараз нерідко можна натрапити на коал, що намагаються залізти в басейн, п’ють воду з собачих мисок чи лежать у підніжжя дерев, не маючи сили вилізти на них . Така незвична поведінка  свідчить про те, що коали страждають від довготривалої засухи і щоденної температури, яка перевищує 40 градусів С. Організація співдружності наукових і промислових досліджень Австралії (CSIRO) передбачає, що такі екстремальні погодні умови стануть все частішими. Міжнародний Союз Охорони Природи (IUCN) визнав коалу  одним із видів тварин (а всього таких видів десять), що є максимально вразливим до змін клімату . Окрім підвищення температури, важливою загрозою для існування коал є зменшення поживних властивостей евкаліптового листя у зв'язку зі збільшенням в атмосфері вуглекислого газу.

Вчений з Дослідницького центру коал доктор Алістер Мельзер говорить, що острови вздовж узбережжя Квінсленд , населені коалами, дуже важливі для збереження популяції цих тварин.

Один з цих островів (North Stradbroke Island) є одним з двох природно створених осередків коал, а інші є важливим притулком для тварин під час зміни клімату і все частішого втручання людини. Отож, ці острови є пріоритетними в дослідженні. На думку вченого, вони також будуть важливими, якщо прогнози зміни клімату виправдаються і посуха посилиться на континенті, оскільки ця популяція коал буде здатна чинити опір. Ці острови є природними лабораторіями для дослідження життя коал.

Коала намагається дістатись до води

 

Отож, чи можна допомогти врятувати цих тварин?

Коалу поливають водою Існує Австралійська Фундація Коал – міжнародна некомерційна наукова організація, мета якої - зменшити загрози для виживання коал. Вона є головною неурядовою організацією, що призначена охороняти  диких коал і їхні місця проживання. Фундація була заснована 1986 року. Зараз вона перетворилась на найбільшу світову фондову організацію з дослідження коал, і намітила на мапі 4 млн гектарів для проживання коал в межах програми нагород Атлас проживання коал, заохочувала суспільство до збереження тварин, домоглася більшої охорони коал і їх місць перебування. Все це було досягнуто без будь-якого фінансування з боку уряду.

Фундація проводить щорічну кампанію зі збирання коштів , що має назву « Врятуй коалу », кожного вересня і кожної останньої п’ятниці місяця. Люди зі всього світу прагнуть допомогти. Тож всі, хто бажає, можуть зареєструватися на сайті Australian Koala Foundation ]]> https://www.savethekoala.com/ ]]> . На веб-сторінці Австралійської Фундації Коал можна «всиновити» коалу, купити подарунок або посадити дерево . Всі отримані кошти йдуть на програми із захисту тварин.

Завдяки клопотанню багатьох природоохоронних організацій уряд Австралії також долучився до вирішення проблеми депопуляції коал. На цей момент в Австралійському Сенаті тривають дебати щодо внесення коал до списку національних тварин, яким загрожує небезпека. Рішення з цього питання буде винесено 30 квітня 2012 року.

Відео про те, як коали рятуються від  теплових хвиль, і як люди приходять їм на допомогу.

 

Для КліматІнфо переклала Валерія Хомутіна

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: