strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Три екологічні помилки Канади

Нафта

До 2011 року екологічну політику Канади критикували лише канадські екологи й окремі іноземні дослідники. Але три події 2011 року спричинилися до того, що канадська енергетична та екологічна політика опинилась під пильним оком також і світової громадськості. 

Перша подія — неочікувано запеклі дебати в США, що стосувались нафтопроводу Кейстоун (the Keystone Pipeline), який мав транспортувати бітум (з якого отримують нафту) — одну з найбільш екологічно небезпечних сировин — зі штату Альберта (Канада) до штату Техас (США) через водоносний горизонт. Гучний і добре організований протест , до якого долучилися  екологи, представники корінного населення Америки, члени Республіканської партії і фермери, набув розголосу. Новина про те, що 1 200 протестувальників було заарештовано біля стін Білого Дому, викликала ще більший спротив громадськості Канади. 26 вересня більше ніж 200 людей перетнуло обмежувальний бар'єр під час схожої демонстрації біля Парламенту Канади. Обидва випадки було висвітлено на передових шпальтах національних і міжнародних видань. 6 листопада 12  тисяч протестувальників оточили Білий Дім з вимогою зупинити будівництво нафтопроводу Кейстоун. Цього ж дня такі акції відбулись в Лондоні та інших містах по всьому світу. Майже одразу після цього президент Обама видав розпорядження зупинити розгляд проекту будівництва, поки не буде знайдено альтернативний маршрут транспортування .

Друга подія стосується новини про те, що Європейський Парламент у своїй  Директиві щодо якості пального (Fuel Quality Directive) охарактеризував бітум штату Альберта як високотоксичний. Ця Директива покликана заохотити використання менш токсичного пального у європейських країнах. Автори документу зазначили, що викиди парникових газів під час переробки нафтових пісків на нафту, є значними, і закликали заблокувати надходження нафти, отриманої в такий спосіб, до європейських ринків. І хоча Європа використовує дуже малий відсоток канадської нафти, уряд Гарпера сподівається на зміни, коли Європа і Канада підпишуть запропоновану торговельну угоду — CETA . Можливе блокування ввезення нафти з бітумінозних пісків — значний торговельний конфлікт між Канадою і Європою. Крім того, негативна оцінка бітумінозних пісків Канади може спричинитися до скорочення продажу такої нафти й в інших країнах.

Третя подія стосується ролі, яку відіграла Канада  на грудневому саміті в Дурбані, присвяченому кліматичним проблемам. Під час цього саміту Канада оголосила про свій вихід з Кіотського протоколу. Кіотський протокол — єдина офіційна угода, що обмежує кількість викидів парникових газів в атмосферу. Уряди низки країн, зокрема Китаю, Японії  і Франції, категорично не схвалили такі дії канадського уряду.

Таким чином, Канаді не вдалось зберегти бездоганною свою репутацію поміркованої країни, що відповідає за свої вчинки й підтримує добрі взаємовідносини із сусідніми державами.

 

Для КліматІнфо переклала та підготувала Анастасія Чабаненко

Поділитись в соціальних мережах: