strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

У Таїланді завершилися перемовини ООН щодо змін клімату

Дурбан Сесія перемовин ООН щодо змін клімату, котра в середу завершилася у Бангкоку, принесла «конкретні результати», які допоможуть країнам досягти успіху на щорічній підсумковій конференції у Досі (Катар). Про це йдеться у повідомленні секретаріату Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату (UNFCCC). Сесія відбулася цьогоріч з 30 серпня по 5 вересня у столиці Таїланду.

Три робочі групи перемовного процесу — з довгострокового співробітництва, Кіотського протоколу і так званої Дурбанської платформи дій — провели ряд круглих столів, неформальних зустрічей та консультацій. Наступного разу сторони зберуться на вирішальну 18-у конференцію у Досі, яка відбудеться у листопаді-грудні 2012 року.

Група Кіотського протоколу підготувала неофіційний робочий документ з поправками до протоколу, які необхідно прийняти на конференції у Досі. Крім того, учасники домовилися підготувати офіційний текст ще до проведення самої конференції, щоб у країн був час на його вивчення.

Аналогічний неофіційний документ підготувала робоча група з довгострокового співробітництва, яка повинна завершити свою роботу у кінці 2012 року. У рамках третьої «Дурбанської» платформи учасники перемовин провели круглі столи, на яких обговорили своє бачення того, як може виглядати нова угода, яка змінить Кіотський протокол після 2020 року.

Представники екологічних та інших суспільних організацій назвали висновки семиденної роботи перемовників незадовільними, відмітивши, що розвинені країни фактично блокують будь-яке реальне просування ключових питань, таких як «кліматичне» фінансування та розширення доступу до «зелених» технологій.

Крім того, екологи невдоволені ситуацією з другим періодом Кіотського протоколу. На їхню думку, заявлена мета ЄС на другий період є занадто слабкою, а інші розвинені країни, які відкрито не відмовилися від протоколу, «тягнуть час». Росія, Канада та Японія заявили, що не будуть брати на себе зобов’язання у рамках другого періоду угоди.

«Хоча увесь світ зрозумів рішення Дурбана як підтвердження того, що другий період Кіотського протоколу дійсно відбудеться … сесія у Бангкоку натякає на те, що це не так», — сказав експерт з клімату Christian Aid Мохамед Адоу (Mohamed Adow), чиї слова цитує організація.

Виконавчий секретар конвенції Христіана Фігерес відмітила, що, попри те, що «попереду залишилися деякі важкі політичні рішення, зараз в нас є позитивний настрій та єдність розуміння», які дозволяють задати нормальний темп роботи та прийняти ці рішення у Досі.

Попередня 17-а сесія UNFCCC завершилася у Дурбані вранці 11 грудня 2011 року, майже на 36 годин пізніше, ніж планувалося. За підсумками сесії, яка стала найдовшою в історії перемовин, країни домовилися про створення нової робочої групи, яка до 2015 року розробить новий інструмент регулювання, покликаний замінити Кіотський протокол.

Для КліматІнфо переклала Світлана Гаврилова

Редактор: Олеся Оноко

Поділитись в соціальних мережах: