strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Україна вже втратила 22,5 млн. років людського життя через викиди пилу від вугільних електростанцій

Охорона здоров’я є головною сферою, в якій можна підрахувати ефект від зниження викидів. Нещодавно спеціалісти Міжнародного інституту прикладного системного аналізу підготували    ]]> звіт ]]> , де наведено низку сценаріїв економічно-ефективного зниження викидів у Європі до 2020, які включають і наслідки для людського здоров’я.

Так, наприклад, вже станом на 2000 рік було втрачено 22,5 млн. років життя через викиди пилу вугільних електростанцій. Якщо уряди будуть виконувати чинні плани зі скорочення викидів, до 2020 року ця цифра може бути знижена до 16 млн. років. Однак, за більш амбітних сценаріїв, негативний вплив вугільних електростанцій на тривалість життя можна зменшити суттєво.

Звісно, реалізація цих планів коштує досить дорого. На відміну від країн Західної Європи, Україна має найгіршу стартову ситуацію, оскільки за радянських часів вирішенню екологічних проблем не надавали належної уваги. Тому сьогодні нам доведеться витратити значно більше зусиль і коштів, щоб досягти реального зниження негативного впливу вугільних електростанцій.

Наприклад, щоб виконати «середній» за амбітністю сценарій контролю викидів у атмосферу до 2020 року, Україна повинна буде витрачати 0.24% (284 млн. євро) свого ВВП, на додаток до тих 250 млн. євро, що вже витрачаються на ці цілі. Тобто, ми маємо подвоїти фінансування в майбутньому.

Для КліматІнфо переклала Юлія Огаренко

Редактор: Богдан Синько

Поділитись в соціальних мережах: