strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Українські міста тонуть через зливи! Пора адаптуватися до зміни клімату.

Затоплення В останні роки, практично після кожного дощу, багато міст в Україні перетворюються на «романтичну Венецію». На думку екологічної організації «Голос Природи», найголовнішими причинами підтоплення населених пунктів під час злив є: випадання надмірних опадів, зменшення площі відкритих ґрунтових ділянок, несправний стан зливової системи.

Випадання надмірних опадів є наслідком кліматичних змін, оперативно вплинути на цей процес практично неможливо. Зміна клімату – це глобальна екологічна проблема, яка виникла внаслідок зростання викидів парникових газів. Нажаль, сьогодні не всі індустріально-розвинені держави готові брати зобов’язання щодо їх скорочення. Наприклад, Україна планує у майбутньому збільшити власні промислові викиди приблизно на 20-30%. Навіть за умови, що уряди індустріально-розвинених країн в найкоротші терміни скоротять викиди парникових газів, пройдуть десятиліття, перш ніж кліматичні умови знову стабілізуються. Таким чином, вже зараз потрібно думати не тільки про скорочення промислових викидів, а й про те, яким чином можна адаптувати населені пункти до проливних дощів, що стали в Україні повсякденною реальністю.

Сьогодні в більшості крупних населених пунктів ділянки відкритого ґрунту, здатні вбирати дощову воду, зникають швидше, ніж льодовики в Антарктиді. Масове будівництво автозаправних станцій, автостоянок, магазинів, великих торгових центрів з паркувальними майданчиками призвело до того, що дощова вода не вбирається ґрунтом, а стікає й накопичується у великому обсязі в низинах поруч з житловими будинками. Складається враження, що місцева влада навіть не замислюється про наслідки таких «архітектурних» перетворень. Ситуація погіршується тим, що в деяких містах, наприклад, у Дніпродзержинську, система відведення дощової води знаходиться в аварійному стані або зовсім відсутня. В таких містах після кожного проливного дощу з’являються «дощові озера» поруч з житловими та муніципальними будівлями. У Дніпродзержинську площа «дощових озер» часто досягає розміру стандартного футбольного поля. Відсутність системи відведення дощової води призводить до неприємних наслідків: руйнування тротуарних доріжок та автомобільних доріг, деформації підземних комунікацій, просідання фундаментів та появи тріщин у стінах будівель.

«Сьогодні міста України тонуть і будуть тонути, поки місцева влада не почне вживати заходів для створення ефективної системи відведення дощової води, – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». – Кошти для виконання заходів по адаптації міст до сучасного режиму дощових опадів необхідно шукати у державному бюджеті, оскільки без фінансової підтримки держави місцевій владі буде вкрай складно виконати ці роботи самостійно».

 

Поділитись в соціальних мережах: