strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Усама бін Ладен, нафта і глобальне потепління

Незадовго до смерті "терорист номер один" Усама бін Ладен заявив у відеозверненні: "Кількість жертв, спричинена кліматичними змінами, просто величезна і навіть перевищує кількість воєнних жертв". 

Аналітики вважають, що і після загибелі бін Ладен матиме вплив на нафтові ринки, а значить, і на зміни клімату.

Ілюстрація: "Народна творчість з Інтернету".  Переклад: Усама: "Зараз повернусь, хтось стукає в двері". Спецпідрозділові військово-морських сил США це сподобалось.

 

Минулого тижня Барак Обама, президент США, заявив про вбивство Усами бін Ладена, лідера Аль-Каїди, яка є однією з найбільших терористичних організацій світу. До цього він додав, що «терориста номер один» поховають посеред моря, щоб запобігти перетворенню могили на місце паломництва ісламських радикалів.

Навіть не дивлячись на те, що важко перевірити достовірність цієї інформації, у США та інших країнах Заходу цю звістку сприйняли як важливу і радісну. Одним із найпереконливіших доказів цього стала реакція ринку: вже наступного дня після заяви Барака Обами ціна нафти на деякий час впала на 2%. Також ентузіазм інвесторів чудово відобразився у зростанні цін на ф’ючерси. Аналітики справедливо охарактеризували такі цінові коливання як короткочасні. Реальний вплив на ціну нафти (а отже, і на зміни природного клімату) може мати й непередбачувана поведінка Аль-Каїди та її союзників, що втратили свого лідера.

Варто зауважити, що популярність бін Ладена вже тривалий час падала ще до звістки про його смерть. Минулого року він (якщо вірити у автентичність аудіозапису), вочевидь, намагаючись зберегти свій авторитет, вдався до цілком несподіваної  як для лідера «нафтового тероризму» заяви, звинувативши Сполучені Штати у змінах клімату. У січні 2010 року з екранів Аль-Джазіри від його імені прозвучала критика в бік міжнародних корпорацій та колишнього президента США, Джорджа Буша, за нератифікацію Кіотського протоколу:

«Звертаючись до всього світу, я хочу розповісти про тих, хто зумисне чи незумисне винен у змінах клімату і їх наслідках, а також про заходи, яких ми повинні вжити. Розмови про зміни клімату – це не інтелектуальні забаганки; цей феномен насправді має місце.   [...]У змінах клімату винні всі промислові держави. Однак більшість з них підписали Кіотський протокол і погодились зменшити викиди шкідливих газів. Проте  Джордж Буш-молодший і Конгрес США не підписали цієї угоди, аби заспокоїти величезні корпорації. Якраз вони і стоять за спекуляцією, монополіями і стрімким зростанням цін.»

Відео: репортаж Аль-Джазіри про заяви бін Ладена:

]]> http://www.youtube.com/watch?v=GKEKV3EfkBg&feature=player_embedded ]]>

Того ж року, після літніх повеней у Пакистані (котрі подекуди пов’язували зі змінами клімату) з’явився черговий аудіозапис, де бін Ладен засуджував політику США у справі клімату:

«Кількість жертв, спричинена кліматичними змінами, просто величезна і навіть перевищує кількість воєнних жертв».

Попри активну реакцію з боку громадськості, провідні аналітики не надають смерті бін Ладена великого значення. Наприклад, відомий британський журналіст Роберт Фріск заявив:   «Насправді важливі події – це масові повстання і повалення диктаторів у ісламському арабському світі. Вони набагато важливіші, аніж смерть однієї людини у Пакистані» .


Для   КліматІнфо   переклав   ]]> Дмитро Кушнір ]]>

Редактор:   ]]> Наталія Понеділок ]]>

Поділитись в соціальних мережах: