strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Увага: шкідливі побутові хімікати!

Шкідливі побутові хімікати Важко повірити, що в нас удома може бути хоч щось, шкідливе для здоров’я. Але, насправді, деякі господарські товари, прикраси для дому та тканини мають у складі леткі органічні сполуки (ЛОС), які можуть шкодити здоров’ю. Чи стоять такі речі у вашій спальні? Як упізнати й позбутися їх?

Освіжувачі повітря

За даними Національної ради з охорони природних ресурсів (НРОПР) (США) домашні освіжувачі повітря містять хімікати, що можуть мати негативний вплив на гормони та розвиток репродуктивної системи, особливо немовлят та маленьких дітей. НРОПР провела тестування 14 марок домашніх освіжувачів повітря й виявила, що 12 із них містили ефір фталевої кислоти — отруйну речовину, не вказану в списку складників. Продукти великих компаній містили найвищі кількості цього хімікату, хоч і були марковані як «натуральні».

Лише у США галузь промисловості з виробництва освіжувачів повітря має з реалізації своїх продуктів майже 6 мільярдів доларів й використання саме таких продуктів у побуті має частку 75%. На жаль, приписів, що регулюють застосування ефірів фталевої кислоти та інших хімікатів, дуже мало. Дбайте про чистоту своєї оселі й часто провітрюйте — і у вас зникне потреба в освіжувачі повітря.

Поліроль для меблів

Якщо ви маєте вдома дерев’яні меблі, то, вочевидь, часто використовуєте під час прибирання поліроль. А ви знаєте, що поліролі для меблів містять аміак, нітробензол, фенол і нафтові дистиляти? Ці шкідливі хімікати викликають роздратування очей, горла та шкіри й можуть викликати запалення легень. Їх також підозрюють у канцерогенності (можливо, вони викликають рак).

Натуральні альтернативи поліролям включають органічну лляну олію, яку можна використовувати для відновлення й зволоження меблевих поверхонь. Просто вмочіть ганчірку в олію й протріть будь-які меблі з натурального дерева.

Постільна білизна

Вибрані вами простирадла, матраци й подушки можуть зробити спальню токсичною. Популярні недорогі простирадла можуть бути виготовлені із сумішей поліестру. Дослідники з медичного Університету імені Тафтса виявили, що у поліестрових ємностях клітини раку ростуть швидше через рослинні естрогени, що їх виділяє поліестер. Бережіть здоров’я — вибирайте постільну білизну із 100% невідбіленої органічної бавовни або суміші бавовни й рослинних волокон.

Ваш матрац може бути епіцентром шкідливих хімікатів у спальні. Зв’язні речовини, що їх використовують у дешевих матрацах (клей) та протиплямне покриття містять леткі органічні сполуки (ЛОС). З плином часу такі сполуки вивільняються у повітря або ж через тканину під час прямого контакту зі шкірою й викликають респіраторні запалення або  місцеві алергічні реакції.  

Фарби й розчинники

Нікого не здивуєш тим, що фарби для приміщень створюють небезпечні об’єми летких органічних сполук (ЛОС). Як-не-як, а коли фарбуємо щось в приміщенні, то просто мусимо відчиняти вікна й провітрювати кімнату. Ці шкідливі випари залишаються ще довго після того, як фарба висохла, й можуть виділятися, коли на пофарбовану поверхню падає пряме сонячне світло. Це також розповсюджується і на дерев’яні підлоги, відполіровані спеціальним воском для блиску.

Існують чудові екологічні альтернативи шкідливим фарбам, виготовленим на основі лляної, цитрусової та соєвої олії. Замість токсичних розчинників, застосовуваних для розведення чи видалення фарби, можна використовувати екологічно чисті смоли сосен та бальзаміну. Люди, що мають алергію на цитрусові складники, можуть використовувати фарби для приміщення на основі молока.

Замисліться — ми проводимо у ліжку 1/3 нашого життя! Варто витратити трохи часу й зусиль, щоб створити собі якісне й екологічно чисте місце для відпочинку. Від цього залежить наше здоров’я. 

Для КліматІнфо переклала Олександра Гординчук

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: