strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Вісім мікросупутників NASA допоможуть зазирнути у саме серце найпотужніших ураганів

мікросупутники НАСА рятуватимуть життя Глобальне потепління та зміни клімату впливають не тільки на чисельність та частоту ураганів, але й на їхню інтенсивність. Більше тепла та вологи в атмосфері і підвищення температури поверхні світового океану можуть спричинити посилення тропічних штормів. Навіть якщо ми не помічаємо значних змін у навколишньому середовищі, складно не визнати, що шторми та урагани стають все більш руйнівними та смертоносними. Танення льодовиків змушує рівень світового океану підійматись, і через це під час штормів прибережні зони зазнають все більших руйнувань від повеней.

З 1990 року показники точності прогнозування ураганів збільшилися на 50%, але у той самий час не спостерігається відчутного прогресу у прогнозуванні їхньої інтенсивності та сили.

Вісім мікросупутників патрулюватимуть навколоземну орбіту, досліджуючи процеси, що відбуваються у самому серці тропічного шторму. Нова місія NASA покликана зробити найточніші розрахунки сили вітру над поверхнею океанів. Вивчення зсередини тропічних циклонів, тайфунів та ураганів дозволить дослідити їхній життєвий цикл та спрогнозувати їхню силу.

Мікросупутники НАСА Глобальна навігаційна супутникова система (CYGNSS – англ.) проникне у ядро урагану, щоб детально дослідити його та пояснити причини його швидко зростаючої потужності.

Перший прототип такого супутника вже проходить необхідні випробування та тестування у Південно-західному дослідницькому інституті (the Southwest Research Institute- англ.) у Сан-Антоніо, штат Техас.

«Попередня оцінка проекту була успішно пройдена й місія підтверджена. Ми будуємо, проводимо тести та опис повної інженерної моделі CYGNSS обсерваторії. На цьому етапі ми вивчаємо можливості виробництва восьми ідентичних орбітальних обсерваторій», - говорить Кріс Раф (Chris Ruf – англ.), головний дослідник CYGNSS університета Мічігана (the University of Michigan – англ.).

Супутники працюватимуть за допомогою GPS. Сигнали, спрямовані до океану, аналізуватимуть стан його поверхні, адже саме там народжуються штормові вітри. За позитивного результату у подальшому буде створено мережу з CYGNSS обсерваторій.

Дізнатися про природу руйнівних ураганів більше – це не тільки зробити ще один крок у науковому прогресі, це – можливість врятувати життя великої кількості людей, що проживають у зонах ризику нашої планети.

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Нікітіна

Редактор: Юлія Акінжали

Поділитись в соціальних мережах: