strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Все змінюється з таненням льодів!

кубики льоду

Ні для кого не секрет, що наразі відбуваються непоправні зміни у довкіллі. Починаючи від арктичних широт і закінчуючи засніженими вершинами гір, льодовий покрив неминуче зникає з Земної поверхні.


Які проблеми та які можливості відкриває для нас танення льодовиків?


За підрахунками науковців:


v  Сніговий покрив Кіліманджаро зникне впродовж найближчого десятиріччя.  


v  Із середині цього століття Піренеї будуть вільними від снігового покриву.  


v  Три-четвертих льодового покриву Альп зникне до цього ж періоду.  


v  Гімалаї повністю звільняться від снігового покриву до 2035 року.  


v  І, ЗВІСНО: якщо все продовжуватиметься відповідним чином, то вже в цьому столітті ми будемо спостерігати ситуацію, коли весь Північний Льодовий океан повністю звільниться від льоду!


На додачу, варто навести результати деяких досліджень . Стало відомо, що океанічні течії Антарктики під плаваючим льодовиком Пайн Айленд змушують його танути все швидше. Американські та британські вчені вимірювали температуру і солоність води навколо льодовика, і виявили, що з 1994 року кількість вод від процесів танення збільшилася на 50 %.


Хоча й існують не тільки суто наукові, академічні висновки. Спостереження за таненням льодовиків ведуться і на місцевому, побутовому рівні. До уваги можна взяти свідчення альпіністів, які зазначають, що гірські ландшафти змінюються…


Зміни клімату можуть незабаром призвести до зникнення снігового покриву з Евересту, – наголошують експерти. Фотограф: Steve Satushek / Getty Images


«Коли в минулому році я підкорював вершину Евересту, мені вже не потрібні були залізні захвати ( crampons - спеціальне альпіністське устаткування), адже було безліч не засніжених “голих”  скель» , – розповідає Джон Олл, експерт по льодовиках з Університету Західного Кентуккі. До того ж, історичні фотографії краєвидів Евересту переконують нас, що сніговий покрив був глибшим і більшим.


Виникає слушне запитання:


ТАНЕННЯ ЛЬОДІВ – ЩО ЦЕ: ЗАГРОЗА ЧИ ПОЛЕГШЕННЯ ?! 


Велика кількість експертів, науковців до сьогодні ведуть жваві дискусії на цю тему… Танення льодовиків залишається спірним питанням, адже донині достеменно невідомо чи принесуть ці процеси занепад людству, чи вирішення багатьох економічних, геополітичних питань.


Розглянемо переваги і недоліки, до яких можуть призвести подібні кліматичні зміни:


Є група фахівців, які вважають, що танення льодовиків несе в собі жахливу небезпеку.


«Що сьогодні нам ввижається дрібничкою, неважливим, завтра може перетворитись на катастрофу!» .


На сьогодні, помітна небезпека від танення льодів спостерігається від Гімалаїв до Антарктиди.


Зменшуються історичні межі льодового покриву, що створює такі ЗАГРОЗИ:



  • Втрата важливого джерела прісної води.

Як відомо чверть населення світу так чи так залежить від талої води з Гімалаїв. Це головне джерело живлення великих річок, які спрямовують свої потоки далі до Азії. Наразі, такі річки як Єлоу, Янцзи, Меконг, Брахмапутра, Ганг, Індус підтримують живлення мільярдів невеличких річок .



  • Затоплення міст або цілих регіонів.

Товща льоду Гренландії та Антарктиди здатна, якщо розтане, підняти рівень світового океану приблизно на 6 метрів. А це, в свою чергу, може спричинити значні повені, і, як наслідок – затоплення таких великих міст як Нью-Йорк та Шанхай.



  • Полярні тварини опиняться під загрозою зникнення Полярні тварини страждають від танення льодовиків  

            Проте є скептики, які піддають сумніву усі ці аспекти і загалом небезпеку танення льодовиків від глобального потепління. А такі країни як Канада, Данія, Норвегія, Росія, США шукають вигоди в цьому питанні, а саме, починають боротьбу за контроль над шельфом.


ВИГОДИ:



  • Корисні копали.

  • Поліпшення транспортної ситуації в Арктиці.

  • Освоєння нових широт.

            До того ж, можна звернутися до зроблених заяв Росії на конференції «Арктика територія діалогу», що відбувалася 22-23 вересня. Як проголосив посол МЗС Російської Федерації Антон Васильєв: «Росія зміцнить свою військову присутність в прикордонних частинах Арктики» , – пояснюючи це тим, що льодовики відступають, послаблюючи, таким чином, кордон країни.


ВИСНОВКИ


Будь-яка Академія Наук будь-якої краї країни може підтвердити той факт, що кліматичні зміни невпинно наступають, і причиною тому є антропогенний вплив на навколишнє середовище, а саме – збільшення викидів парникових газів, головним чином, від промисловості, транспортної галузі, тощо.


Якщо тиск на довкілля й надалі не зменшиться, то процес танення льодовиків вже не зупинити!


Основним завдання на сьогодні залишається захист людства від зростаючих, страхітливих, моторошних небезпек!  


Читайте також Площа льодовиків Арктики зменшилась до історичного мінімуму


Хоча всі ці загрози і здаються дуже віддаленою перспективою, а також не можна стовідсотково точно передбачити ситуацію, яка нас чекає у майбутньому, проте є поле для роздумів, пересторог і сумнівів.


Краще вжити запобіжних заходів сьогодні, ніж жалкувати завтра! 


 

Для КліматІнфо підготувала та переклала Ксенія Бистревська


Редактор – Тетяна Грибонос

Поділитись в соціальних мережах: