strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Втрати та збитки від зміни клімату

Глобальне потепління Спеціальне тематичне видання з відкритим доступом для всіх охочих "Інтернешнл Джорнал оф Глобал Вормінг" (International Journal of Global Warming) вперше зводить в одне ціле емпіричні докази втрат та збитків, які можуть спровокувати негативний вплив на населення дев’яти країн, що перебувають, наразі, у групі ризику.

Статті цього спеціального кліматичного видання зорієнтовані на висвітлення проблем впливу кліматичних чинників на спільноти, на методи запобігання втратам та збиткам сільськогосподарських угідь, а також на наслідки тих ситуацій, які виключають ефективне налаштування процесів виробництва до навколишнього середовища. Позаштатні редактори, Кіз Ван дер Гіст (Kees van der Geest) та Коко Варнер (Koko Warner) з університету ООН та Інституту навколишнього середовища та безпеки людини у м. Бонн, Німеччина, ініціювали розгляд особливої проблеми, базуючись на аналізі основних доробок дев’яти дослідницьких робіт, які доступні он-лайн безкоштовно.

" Втрати та збитки " – це словосполучення, яке використовується для опису наслідків негативного впливу мінливості клімату та його змін, які продовжують набирати обертів, не дивлячись на впроваджені заходи, спрямовані на пом’якшення та адаптацію . Коко Варнер та Кіз Ван дер Гіст порушують проблеми втрат та збитків антропогенного походження на місцевому рівні, базуючись на даних роботи дослідницьких груп, діючих на території дев’яти країн групи ризику: Бангладеш, Бутан, Буркіна-Фасо, Ефіопія, Гамбія, Кенія, Мікронезія, Мозамбік та Непал. Дослідницькі доробки об’єднали в собі дані, зібрані з 3269 угідь, а також більше, ніж 200 фокус-груп та інтерв’ю провідних експертів.

Такі дослідження вказують на чотири основні чинники, які провокують втрати та збитки . Залишковий вплив кліматичних чинників виникає у наступних ситуаціях:

  1. існуючі методи боротьби з/адаптації до біофізичного впливу виявляються не ефективними;
  2. заходи, спрямовані на запобігання, не можуть бути виправдані (включаючи неекономічні чинники);
  3. не дивлячись на поліпшення у короткостроковій перспективі, такі заходи матимуть негативні наслідки у довгостроковій перспективі; або
  4. можливо, взагалі ніяких заходів не приймається.

Статті, які висвітлюють ці проблеми, демонструють яскраві докази того, що втрати та збитки трапляються постійно "з легкої руки" людства, яке намагається пристосуватися до негативних кліматичних чинників. Ці факти відображають втрати та збитки, зосереджені навколо тих об’єктів, які мають відчувати мінімальні зміни у процесі адаптації до мінливого навколишнього середовища: незахищеність рослинних культур та засобів існування, вичерпність джерел питної води, погіршення людського добробуту та всезростаюча тенденція розповсюдження руйнівних методів адаптації (наприклад: зменшення порцій їжі, вимушений продаж виробничих активів для того, щоб не вмерти з голоду, зменшення періоду навчання для дітей і т.д.). Негативні чинники торкаються , в першу чергу, добробуту людей та стану їхнього здоров’я, соціальної єдності, культури та самобутності – цінностей, які сприяють повноцінному функціонуванню суспільства, нівелюючи цінність грошей.

Global-Warming  

Оприлюднення цих дослідницьких робіт прийшлося дуже вчасно, адже втрати та збитки стануть ключовою темою під час перемовин у Варшаві наступного місяця (11-22 листопада 2013), а емпіричні докази все ще неповні. Дані доробки також сприяють тому, щоб літературні засоби у своєму зародку пропагували прийняття обмежень та лімітів, що стало темою – вперше – окремого розділу П’ятої оціночної доповіді Міжвідомчої групи експертів зі зміни клімату, Робоча група 2 (IPCC AR5 WG2).

Проблеми, які постали у процесі проведення досліджень, вказують на всезростаючу невідкладну необхідність сприяння ефективному пом’якшенню та адаптації, які б були результативними у боротьбі з негативними кліматичними чинниками. Якщо не досягти цієї мети, то втрати та збитки підірвуть здатність суспільства впевнено крокувати шляхом розвитку та благополуччя.

"Спеціальне тематичне видання  "Інтернешнл Джорнал оф Глобал Вормінг"  зосередило свою увагу на злободенній темі: "Втрати та збитки, які стали наслідками негативного впливу мінливості кліматичного середовища та його зміни, які продовжують набирати обертів, незважаючи на зусилля, спрямовані на їхнє пом’якшення та адаптацію до них", - говорить головний редактор Інституту технологій при Університеті Онтаріо Ібрагім Дінсер (Ibrahim Dincer).

Це видання висвітлює перше в історії мультинаціональне дослідження цієї нагальної теми з погляду суспільства Африки, Азії та країн Тихоокеанського регіону. Дані , отримані в ході дослідницьких робіт, включених до цієї програми, говорять про недостатню кількість заходів адаптації. Люди, які знаходились на територіях проведення досліджень, не були пасивними жертвами у ситуації зміни кліматичних чинників. Велика кількість з них впровадила широкий спектр заходів боротьби із негативними чинниками змін кліматичного середовища, але вони виявилися або неефективними, або економічно неспроможними.

Негативні наслідки включали не тільки грошову сторону цієї проблеми, зафіксовані також значущі втрати культурних та неекономічних сфер діяльності, а також довгострокових капіталовкладень, соціальної єдності та засобів до існування. Пан Дінсер також додав: "Позиція видання є унікальною у методах звернення до цієї проблеми та її вирішення".

Для КліматІнфо переклала та підготувала Маргарита Качур

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: