strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Вугілля — «паливо майбутнього» (екскурс у рекламне минуле)

Вугілля Історія про те, як вугільні компанії переконували громадян у чистоті та безпеці свого джерела енергії.

Ґрінпіс США в рамках своєї кампанії «Покінчимо з вугіллям» підготував цікаву добірку реклами вугільної індустрії. Протягом майже 50 років вугільні магнати, використовуючи PR-ресурси та ЗМІ, намагалися переконати американців у тому, що вугілля є продуктом чистим і що посилення екологічних стандартів шкідливе для економічного розвитку.

Наприклад, до прийняття нових стандартів якості атмосферного повітря вугільні корпорації робили все можливе, аби зупинити їхнє схвалення або хоча б послабити їх, наскільки це можливо. Після офіційного схвалення урядом США цих стандартів, вугільні компанії почали розповідати, як вони, виявляється, намагаються зберегти повітря чистим і використовують для цього різні технології (котрі їх у більшості випадків змусили застосовувати).

Розглядаючи рекламу вугільної промисловості в історичному ракурсі, Ґрінпіс відзначає, що нічого особливо й не змінилося — вугільні корпорації використовують практично ті ж аргументи, гасла і тактику, що і 50 років тому. До вашої уваги добірка плакатів та реклами вугільних компаній США в ЗМІ.

Згенеруйте менше енергії Згенеруйте зменшення обсягів виробництва вугілля. Атож. А ще згенеруйте безробіття, яке невпинно зростає.

1974 рік. Реклама американської компанії AEP. Слоган «Надійне вугілля — це рішення» у 1970-ті роки, у часи дефіциту нафти та газу, закликав, що Конгрес повинен змінити закон про чисте повітря на користь спалювання більшої кількості вугілля, інакше країна відчує важкі часи безробіття.

Енегретичний резерв Нафта — 12 років. Газ — 12 років. Вугілля — 500 років.

1976 рік. AEP проголошує вугілля єдиною альтернативною енергетикою тих часів. А проблеми, пов’язані з видобутком і спалюванням вугілля, вирішуваними. AEP вважає, що вугілля може звільнити населення від залежності від іноземної нафти, на заваді чому стоять лише фанатичні екологи, які використовують тактику зриву, судові позови та юридичні тонкощі. Компанія підкреслює, що запасів вугілля вистачить і після 1988 року.

Очистити вугілля Можна очистити вугілля перед спалюванням? Так, зсередини та ззовні .

1979 рік. AEP описує вугілля як «ванни [в яких] очищене легше вугілля спливає на поверхню». Слоган стверджує, що чистіше вугілля в майбутньому допоможе зробити Америку кращою.

Кислотні дощі Кислотні дощі. Справжня розмова — це коли на руках усі факти.

1982 рік. Оголошення американської спілки EEI від Алана Катценштейна ( англ. Alan Katzenstein), майбутнього PR-фахівця тютюнової індустрії, стверджує, що висновки про кислотні дощі та забруднення від вугілля базуються на «непрямих доказах».

Хто сказав, що земля підсмажується… Хто сказав, що земля підсмажується… Курча?

1991 рік. Постер від ICE стверджує, що доказів того, ніби вуглекислий газ був основною причиною глобального потепління, не існує.

Ця рекламна кампанія була скасована після того, як записка зі стратегією групи «перепозиціонування глобального потепління як теорії, а не факту» була оголошена публічно.

Американці важко працювали, щоб заробити те, що вони мають зараз, пане президенте.

Американці важко працювали, щоб заробити те, що вони мають зараз, пане президенте. Не ризикуйте нашим економічним майбутнім.

1997 рік. GCC оголосила, що Китай, Індія, Мексика і Бразилія відповідають за угоду «обмеження американських сімей у використанні нафти, бензину та електрики» без контролю над своїми викидами. Подібні розмови і раніше перешкоджали міжнародним кліматичним угодам.

Чому це вони посміхаються? Чому це вони посміхаються?  Тому що нещодавня постанова адміністрації Сібеліус (Кетлін Сібеліус – американський політик, тепер 21-й міністр охорони здоров’я і соціальних служб США, з 2003 по 2008 рік — губернатор штату Канзас, — прим. перекл. ) означає імпорт природного газу з Росії, Венесуели та Ірану до Канзасу.

2007 рік. Оголошення, що Kansans for Affordable Energy несе відповідальність за рішення уряду штату відмовитися від чистого повітря заради двох вугільних електростанцій, оскільки без нових вугільних електростанцій Канзас опиниться в полоні дорогого природного газу, і як наслідок ворожі зарубіжні країни керуватимуть енергетичною політикою як Канзасу, так і Америки.

«Кришталеве» кам’яне вугілля.

«Кришталеве» кам’яне вугілля. Кльово.

2009 рік. Peabody Coal обговорює, що чим більше вугілля використовує Америка, тим менше вона має покладатися на іноземну енергію, і маскується під екологічну організацію: «Зрештою, видобуток та зберігання вуглецю дозволить рослинам переробляти CO 2 назад у ґрунт». Варто зауважити, що «переробкою» в даному випадку вважається введення CO 2 у якості відходів у геологічні формації.

З повним архівом рекламних творінь можна ознайомитись ]]> тут ]]> .

Для КліматІнфо переклала та підготувала Вероніка Казіна

Редактор: Олеся Оноко

Поділитись в соціальних мережах: