strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як протистояти «нервозності» клімату?

Катаклізми, Нервозность климата які сталися нещодавно на півдні Росії, виявилися найпотужнішими за всю історію спостережень. За день випало стільки опадів, скільки випадає за місяць у відомому своїми сезонами дощів Таїланді. Більшість експертів пов'язують це з глобальними процесами зміни клімату.

Відповіді на питання, де і яких бід слід очікувати, багато років шукають учені всього світу. За останні 100 років середньорічна температура планети зросла на 0,74 ºС, а в Росії  — на 1 ºС , причому, тільки за десять років ‑ з 1990 по 2000 рр. зростання склало 0,4 ºС — до таких висновків дійшла Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) — найавторитетніша міжнародна організація в області клімату. При цьому більшість вчених упевнені, що темпи появи природних катаклізмів будуть зростати .

Пристає до думки міжнародних вчених і директор Головної геофізичної обсерваторії Росгідромету Володимир Катцов. Збіг комп'ютерних моделей і реалій дозволяє говорити про те, що екстремальні стрибки, свого роду «нервозність» клімату, у багатьох регіонах планети будуть посилюватися. «Те, що нещодавно сприймалося як небувале, аномальне, відбуватиметься, мабуть, все частіше і всі країни повинні до цього дуже серйозно готуватися,» — підкреслює Катцов.

Британські та американські вчені-кліматологи сформували міжнародний альянс, метою якого є вивчення погодних катаклізмів, які можна віднести на рахунок глобального потепління. На їхню думку, нині неприпустимо заявляти про те, що погодні катаклізми просто «відповідають» змінам клімату. Людина доклала тут свою руку...

Що ж спровокувало липневі дощі на Кубані? На думку головного спеціаліста Московського метеобюро Тетяни Позднякової, аномалії пов'язані з глобальним потеплінням — пише «Комсомольська правда». У Росгідрометі прораховували, як буде змінюватися клімат Росії у зв'язку з глобальним потеплінням. У Південному федеральному окрузі має стати менш спекотно і більше дощитиме. Так і виходить. Останнім часом погода на чорноморських курортах нерідко буває прохолодніша за кліматичну норму, а опадів випадає більше, ніж зазвичай.

За даними Росгідромету, до 2015 р. кількість небезпечних погодних катаклізмів на території Росії зросте вдвічі . Це означає, що в кращому випадку збитки Росії йтимуть в ногу із зростанням ВВП, а швидше за все, значно його обженуть. Потенційний вплив на російську економіку проблем, пов'язаних зі зміною клімату, може призвести до зменшення валового внутрішнього продукту на 2-5 %

Експерти вважають, що є декілька варіантів запобігання кліматичним катаклізмам і захисту людей від руйнівних наслідків змін клімату:

на міжнародному рівні — це максимальна участь усіх країн в міжнародних діях зі зниження викидів парникових газів;

на національному рівні — послідовна кліматична політика і створення планів і програм з адаптації кожного регіону до змін клімату.

А від учених усі чекають детальнішого і точнішого математичного моделювання ситуацій в регіонах, де найвірогідніші смерчі, повені, пожежі та інші природні катаклізми.

Для КліматІнфо переклав Д. Шляхтуров

Редактор: Катерина Юрченко

Поділитись в соціальних мережах: