strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як власноруч створити екологічні мийні засоби?

cleaners Прибирання може бути останнім пунктом у списку справ, але коли все ж таки доведеться прибрати, зручніше тримати всі мийні засоби під рукою. Існує безліч різноманітних засобів для чищення меблів, підлоги, туалету, скла тощо. Однак, щоб використати деякі з них, необхідно купувати ганчірки, відра, швабри… Екологічні ж мийні засоби дозволяють зменшити кількість токсинів, які містять звичайні засоби, а крім того допоможуть зменшити ваші витрати.

Найпростішим екологічним засобом, який знайдеться, напевно, на кожній кухні, є оцет . Він недорогий, натуральний, без хімікатів. Для приготування мийного засобу з цим компонентом необхідно:

  • 2 ст. ложки білого дистильованого харчового оцту (інший тип оцту може залишати сліди на поверхні);
  • 2 склянки теплої води;
  • 1 чайна ложка борної кислоти;
  • половина чайної ложки засобу для миття посуду;
  • 10 крапель ефірної олії лаванди;
  • 5 крапель ефірної олії розмарину.

Усі інгредієнти змішайте в пульверизаторі (можна використати будь-яку ємність). Готовий засіб підійде для очищення вікон, підлоги в ванній кімнаті чи кухні, дзеркал . green-cleaning-products

Оливкова олія теж відмінний засіб для чищення. Можна легко позбутися подряпин на шкіряних меблях, протираючи їх бавовняною тканиною, змоченою в оливковій олії. Цей популярний засіб надає блиску нержавіючій сталі, вилощує фурнітуру, очищає від пилу листя рослин. Тому люди, що страждають на астму, зможуть дихати свіжим повітрям без хімічних добавок.

Кислота, яку містить лимонний сік , нейтралізує осад від жорсткої води, розчиняє бруд на дереві та може очищати срібло. Лимон часто використовують для полірування меблів. Такий засіб можна зробити самому, для цього треба лише змішати в ємності такі складники:

  • дві частини оливкової олії;
  • одну частину лимонного соку.

Щоб уникнути неприємного запаху поліролі, відразу після купівлі меблів, протріть їх м’якою тканиною, зволоженою цим засобом.

У майбутньому він допоможе вам зберегти блиск вашого дивану – просто нанесіть невелику кількість суміші на суху тканину і розподіліть по поверхні меблів, а іншою тканиною натріть меблі до блиску. Сумішшю з лимоном можна протерти полиці в холодильнику, це усуне неприємний запах та створить приємний лимонний аромат.

Екстракт насіння грейпфрута і ефірні олії , такі як лаванда, гвоздика та олія чайного дерева мають антисептичні властивості і діють як фунгіциди – протигрибкові та дезінфікуючи засоби . Щоб усунути плісняву змішайте в пульверизаторі: 1-2 чайні ложки ефірної олії та 2 склянки води. Так само діє і суміш екстракту насіння грейпфруту (20 крапель на 1 літр води). green-cleaning-products-2

Густа паста із харчової соди та теплої води очищує будь-які забруднення у духовці, печі, у ванній. Відкрита коробка густої пасти з содою може зберігатися в холодильнику та вбирати усі неприємні запахи. Для приготування такої пасти потрібно:

  • 2 склянки харчової соди;
  • 1 л теплої води;
  • 5 крапель будь-якої ефірної олії для аромату (за бажанням);

Для видалення застарілих плям, залиште пасту на забрудненій поверхні до повного висихання, а потім змийте водою.

Купуючи екологічні мийні засоби, переконайтеся, що вони виготовлені з поновлювальних ресурсів (не з нафти), а також біорозкладні та нетоксичні .

Окрім того, що природні мийні засоби не завдають шкоди вашому здоров'ю, вони мають приємний запах, краще очищують будь-яку поверню, зменшують кількість відходів та й заощаджують ваші гроші.

Отже, використання екологічно чистих засобів є розумним рішенням, адже вони зберігають ваше здоров’я та навколишнє середовище. З ними не потрібно непокоїтися про свою сім’ю, домашніх тварин, дихати отруйним повітрям.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Валентина Логоша ]]>

Редактор: ]]> Анна Гулюк ]]>

Поділитись в соціальних мережах: