strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як втрата індонезійських мангрових лісів пов’язана зі зміною клімату

Вирубування мангровів Вирубування прибережних мангрових лісів Індонезії для розведення креветок є причиною величезних викидів вуглецю, пише Продіта Сабаріні (Prodita Sabarini). Разом з тим, політика збереження та відновлення мангрових дерев пропонує значний кліматичний прорив.

Як показує дослідження, запобігання втраті мангрових лісів Індонезії допомогло б у глобальній боротьбі зі зміною клімату.

Читати також:  Де б ми були без мангрових лісів?

За оцінками дослідження, опублікованого на ресурсі «Nature climate change», якщо Індонезія зупинить вирубку мангрових лісів, то зможе скоротити загальні викиди парникових газів на 10-31%.

Це мало б глобальне значення, оскільки Індонезія є одним з найбільших у світі породжувачів глобальних викидів: за даними Європейської комісії вона займала 12 місце у світі у 2012 році, після Китаю, США та Європейського Союзу, та попереду Австралії.

Дослідження також указує на масштабність індонезійської промисловості з розведення креветок , оціненої у 150 мільярдів доларів США на рік, як на основний двигун у знищенні мангрових лісів. Багато мангрових лісів в Індонезії перетворюються на ставки для креветок.

Вирубування лісів є одним з основних національних та міжнародних викликів.  Багато інших досліджень показали, що воно є не тільки однією з основних причин викидів парникових газів в Індонезії, але й істотним чинником глобальних викидів парникових газів у всьому світі.

Індонезійські мангрові ліси зберігають третину світового прибережного вуглецю

Дослідницька група на чолі з Даніелем Мурдіярсо (Daniel Murdiyarso) з Центру міжнародних досліджень лісового господарства, визначила, що мангрові ліси в Індонезії зберігають 3,14 млрд метричних тонн вуглецю, або одну третину світового запасу вуглецю прибережних районів.

Дослідження пояснює, що мангрові ліси важливі, адже мають високі темпи росту деревини та рослинності, у поєднанні з анаеробними, перезволоженими ґрунтами, результатом повільного розкладання яких є значне довгострокове зберігання вуглецю. Мангрові ліси зберігають від трьох до п'яти разів більше вуглецю, ніж тропічні.

Однак, за останні три десятиліття, Індонезія втратила 40% своїх мангрових лісів.  У 2005 році Індонезія мала 2,9 млн гектарів мангрових лісів, або майже чверть світових мангрових екосистем. Ця кількість зменшилась порівняно з 1980 роком, коли в Індонезії було 4,2 млн гектарів мангрових лісів.

Індонезія зобов'язалася скоротити свої викиди парникових газів до 26% до 2020 року. 

За словами професора Мурдіярсо, вирубування мангрових лісів Індонезії сприяє майже половині світових викидів вуглецю внаслідок руйнування прибережних екосистем, зокрема боліт, мангрових чагарників і морських трав. Щороку Індонезія втрачає близько 52 тис. гектарів мангрових лісів.

Дослідження є значущим у зв’язку з "величиною запасів вуглецю та інтенсивністю викидів", зазначає професор Мурдіярсо.  Дослідницька група оцінила запаси вуглецю на 38 ділянках мангрових чагарників, розташованих у восьми дільницях по всьому архіпелагу.  Дослідники виміряли запаси вуглецю в листках і коренях мангрових дерев. "Мангри мають дуже унікальну кореневу систему над землею", - інформує професор Мурдіярсо.

Мангрові ліси

Команда також виміряла запаси вуглецю у ґрунті шляхом буріння від двох до трьох метрів в землю, щоб зібрати зразки для лабораторного аналізу.  Група використовувала оцінки збезлісення, застосовуючи підхід, що стосується змін накопичення вуглецю для оцінки викидів внаслідок землекористування, а також потенціалу пом'якшення наслідків.

Тянь Вах’юні (Tien Wahyuni), дослідниця з Міністерства лісового господарства Індонезії та науково-дослідного центру з охорони навколишнього середовища диптерокарпових, заявила, що індонезійські мангрові чагарники стикаються з різноманітними загрозами.

"Мангрові ліси перетворюються на ставки для креветок і риби. Але є також інші загрози. У міських районах вони знищені задля меліорації житлових масивів", — інформує дослідниця.

Вона також висловилась про те, що нове дослідження мангрових чагарників було дуже важливим: " Мангрові дерева містять багато біомаси, тому що їх коріння йде глибоко в землю " .

Для КліматІнфо переклала та підготувала Олександра Войтенко

Редактор: ]]> Ірина Коцюбинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: