strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Як зберігати продукти без пластику

Пластикове паковання Пластикове паковання з’явилося в нашому житті порівняно недавно — приблизно в 60-х, і заполонило магазини та побут. Якщо від пакетів із супермаркету порівняно нескладно відмовитись, використовуючи торбинки для закупів із тканини, то зі зберіганням продуктів справа складніша, але благородна — незліченна кількість пакетів різного кольору та розміру, непридатних для переробки та повторного використання, накопичується, забруднює природу: плаває у ставках, зачіпається за дерева, шелестить на смітниках. Крім того, деякі продукти, якщо їх зберігати у пакетах без доступу повітря, швидко псуються і потрапляють у сміття, тим самим складаючи статистику десятків тон намарно витрачених продуктів щороку.

Наші поради допоможуть вам правильно та екологічно зберігати продукти, бути екологічно свідомими та відчувати себе на боці тих, хто в міру власних можливостей намагається залишати по собі щось краще за відходи.

Отож, як правильно зберігати:

Fruits ФРУКТИ

Яблука . В прохолодному місці на столі або полиці до двох тижнів. На довший термін — у картонній коробці та в холодильнику.

Цитрусові . У прохолодному, добре провітрюваному місці. Не можна зберігати у контейнері, де немає доступу повітря.

Абрикоси/Нектарини/Персики . У прохолодному місці, на столі, зовсім стиглі — в холодильнику.

Вишні. У контейнері без доступу повітря. Мийте безпосередньо перед вживанням, зайва волога викликає гниття.

Ягоди . Дуже ніжні; за можливості складіть в один шар в паперовий пакет або контейнер для багаторазового використання. Мийте лише безпосередньо перед вживанням.

Фініки . Висушені фініки — на столі в мисці або паперовому пакеті. Свіжі — в холодильнику, якщо плануєте зберігати довше, ніж тиждень, в паперовому пакеті або тканинному мішечку, щоб мінімізувати потрапляння вологи (також можна в скляній банці для консервування).

Дині . Нерозрізані — в прохолодному, сухому місці без доступу сонячних променів, можна зберігати до декількох тижнів. Розрізані — в холодильнику, можна у відкритому контейнері.

Vegetables ОВОЧІ

Завжди знімайте з овочів мотузки та зав’язки, щоб вони могли дихати .

Спаржа . Поставте вертикально у скляну або керамічну миску з водою кімнатної температури (так можна зберігати не в холодильнику до тижня).

Авокадо . У паперовому пакеті за кімнатної температури. Щоб прискорити дозрівання, покладіть у пакет яблуко. Можна зберігати й безпосередньо в холодильнику. В розрізних авокадо (половинках) варто залишити кісточку, класти у скляну банку.

Базилік . В контейнері без доступу повітря/в банці, складений вільно, разом із невеликим шматочком вологого паперу, на столі в прохолодному місці.

Броколі . В холодильнику, у відкритому контейнері, або загорнутою у вологий рушник.

Морква/Селера/Редиска . Необхідно зрізати листяну верхівку і зберігати у закритому контейнері з водою, в холодильнику (воду доведеться міняти часто).

Кукурудза. За необхідності залиште нечищеною у відкритому контейнері, але краще її приготувати в той же день, коли купили/зібрали.

Огірки . В холодильнику, загорнені у вологий рушник. Якщо плануєте їх з’їсти за день чи два — можна в прохолодному місці.

Часник/Цибуля/Картопля . В прохолодному темному місці. Цибулю найкраще зберігати там, де добра вентиляція, не складайте її в мішок.

Листяні . Вертикально у склянці з водою (як букет) на столі чи в холодильнику. З’їдайте їх найпершими, бо вони швидко втрачають колір.

Салат-латук . В контейнері без доступу повітря, але його важко довго зберігати — найкраще з’їсти якомога швидше.

Шпинат . Нещільно складений у відкритому контейнері для овочів у холодильнику, старайтеся покласти в холодильник якомога швидше.

Солодкий перець . Мийте лише перед вживанням, волога скорочує термін зберігання. Зберігайте у прохолодній кімнаті, якщо плануєте вжити протягом декількох днів, якщо потрібно зберігати довше — у контейнері для овочів у холодильнику.

Батат . У прохолодному, темному, добре провітрюваному місці. Навіть не думайте заморожувати.

Помідори . Також не заморожуйте. Все залежить від стиглості, але помідори можна зберігати на столі до двох тижнів.

Кабачки . Декілька днів можна зберігати на столі в прохолодному приміщенні, навіть розрізані. Для довшого зберігання потрібно загорнути у тканину і покласти в холодильник.

Горох . В холодильнику, у відкритому контейнері.

Легко, правда ж?

Якщо ви знаєте прості та екологічні способи зберігання овочів та фруктів — напишіть нам, ми їх опублікуємо!

Редактор: ]]> Валентина Кучинська ]]>

Поділитись в соціальних мережах: