strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Якими темпами зростатиме світове виробництво сміття?

Виробництво сміття Виробництво сміття у світі до 2100 року зросте втричі порівняно з теперішнім рівнем й досягне 11 мільйонів тонн на день, якщо кількість побутових відходів не зменшиться, вважають учені, автори статті в журналі Nature.

Деніель Хурнвег (Daniel Hoornweg) та його колеги з Інституту технологій університету Онтаріо в Ошаві (США) розрахували, якими темпами буде зростати світове виробництво сміття, якщо все залишиться так як є, а також запропонували сприятливіший сценарій розвитку і показали яким чином можна його реалізувати.

П роблема переробки сміття стає все більш актуальною зі зростанням населення Землі та частки людей, які живуть у містах . «1900 року у світі було 220 мільйонів городян (13% від загальної кількості людей). Вони виробляли менше 300 тисяч тонн сміття на день. До 2000 року 2,9 мільярди (49% населення Землі) виробляли більш ніж 3 мільйони тонн твердих відходів. До 2025 року ця цифра буде вдвічі більшою", — стверджують Хурнвег та його колеги.

Об'єми сміття

Обсяг сміття, котрий виробляють розвинені країни, після 2050 року почне зменшуватися завдяки розвитку технологій, що дозволять заощадити ресурси й використовувати їх раціональніше, припускають учені. І навіть тепер, наприклад, Японія виробляє на третину менше сміття, ніж США, хоча в них приблизно однаковий об’єм валового внутрішнього продукту на душу населення, завдяки більшій щільності населення, вищим цінам на імпортні продукти й культурним традиціям.

Однак, країни Східної Азії, особливо Китай, демонструють зворотну тенденцію. Вчені прогнозують, що обсяг вироблення сміття в КНР збільшиться з 500 тонн на день в 2005 році до 1,4 мільйонів тонн у 2025 році. Східна Азія нині — найбільш «швидкий» регіон з виробництва сміття, у 2025 році цей титул матимуть країни Південної Азії (здебільшого Індія), а біля 2050 року — і Африка (на півдні від Сахари), вважають дослідники.

Дослідники розрахували, що світове виробництво сміття з 3,5 мільйонів тонн на день у 2010 році зросте до більш ніж 6 мільйонів у 2025 році . Розвинені країни досягнуть апогею сміттєвиробництва близько 2050 року , країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону — до 2075 , після чого зростання буде продовжуватися за рахунок зростаючих міст південної Африки.

Якщо з ростання обсягів виробництва відходів не знизиться, до 2100 року світ стане єдиним величезним смітником (вироблятиме понад 11 мільйонів тонн сміття на день). Якщо ж кількість людей на Землі стабілізується, вони почнуть заселяти міста щільніше й використовувати менше ресурсів, є шанс, що кульмінація виробництва сміття буде вже у 2075 році та виявиться на чверть меншою (2,6 мільйони тонн на день). Мусорні баки для сміття

На думку авторів статті, змінити ситуацію можуть переробка відходів, заощадження ресурсів й утилізаційні збори. На особливу увагу, вважають учені, заслуговують країни Африки, де крім цього, необхідно підвищувати освітній рівень, декларувати рівноправ’я й стратегічно планувати економічний розвиток.

"Ідучи до стабілізації чи зменшення населення, густонаселеним містам з ефективнішим управлінням, які використовуватимуть менше ресурсів, рівності й справедливості, використання технологій, ми зможемо наблизити апогей сміттєвиробництва й зменшити його. Екологічні, економічні й соціальні вигоди від цього будуть великими", — підсумовують автори статті.

Для КліматІнфо переклала і підготувала ]]> Анна Гулюк ]]>

Редактор: Марина Веселик

Поділитись в соціальних мережах: