strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

За 4 місяці 2011 року Україна виробила 207,868 млн. кіловат-годин «зеленої електроенергії»

У січні-квітні 2011 р. підприємства відновлюваної енергетики України виробили 207,868 млн. кВт·год електроенергії, яка була продана ДП «Енергоринок» за «зеленим» тарифом. Такі дані містяться в щомісячному звіті Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива і енергії України (АПЕУ).

Згідно даних АПЕУ, «зелена» генерація складає 0,33% від загального об'єму електроенергії, яку продали за врегульованим тарифом енергогенеруючі підприємства України за чотири місяці поточного року.

Серед напрямів відновлюваної енергетики, у яких підприємства працюють за «зеленим» тарифом, за даними АПЕУ, найбільший обсяг електроенергії в січні-квітні цього року був вироблений підприємствами малої гідроенергетики (176 268,52 тис. кВт·год), на другому місці – українська вітроенергетика, яка поки що представлена лише державними підприємствами (27 009,37 тис. кВт·год), третє місце займає біоенергетична галузь (2 503 тис. кВт·год). На останньому місці за підсумками чотирьох місяців – сонячна енергетика з показником 2 087 кВт·год.

«У 2011 році сонячна і біоенергетика України вперше вийшли на промислові об'єми генерації, проте загальний об'єм відновлюваної електроенергії поки що складає менш ніж піввідсотка у загальному енергобалансі країни. Темпи реалізації проектів альтернативної енергетики наразі не дозволяють прогнозувати досягнення амбітних показників у 10% до 2015 року, на які орієнтується Україна», –   говорить Президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива і енергії України, директор«FuelAlternative», Віталій Давій.

За його словами, реалізація більшості проектів у сфері відновлюваної енергетики, анонсованих до реалізації, затягується, що в першу чергу пов'язано з процесом вивчення іноземними компаніями інвестиційного клімату в Україні, тоді як увага українського великого бізнесу поки що зосереджена головним чином на таких галузях, як сільське господарство, металургія, нафтохімія, гірничо-видобувна промисловість.

«Локомотивом для розвитку поновлюваної енергетики може стати малий і середній бізнес, який зараз проявляє значну активність у реалізації перспективних локальних проектів. Разом з тим, на сьогоднішній день існує ряд перешкод для того, щоб такі підприємства могли скористатися передбаченимидля сегменту для альтернативної енергетики Податковим Кодексом і українським законодавством можливостями», – говорить директор по зовнішньоекономічній діяльності АПЕУ, директор ТД «Бізнес-Формат» Сергій Апальков.

Для прискорення розвитку альтернативної енергетики в Україні, розв’язання проблемних питань реалізації проектів в Україні АПЕУ і Fuel Аlternativeза підтримки міжнародних профільних асоціацій готують 3-й Український Форум з Відновлюваної Енергетики «Ref-2011», який пройде 17-18 жовтня 2011г. у Києві.


Для   КліматІнфо   переклав   ]]> Дмитро Кушнір ]]>

Поділитись в соціальних мережах: