strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Забруднення через край: наступного року Пекін закриє свою останню вугільну електростанцію

Смог у Китаї Сьогодні Китай стикнувся із значними проблемами забруднення довкілля, але перш ніж звинувачувати їх, пам’ятаймо, що вони виробляють безліч речей для всього світу, а більшість китайців самі страждають від забруднення, не маючи жодного права голосу в цьому питанні. У будь-якому випадку наразі в Пекіні - настільки забрудненому смогом місті, що один митець навіть спромігся продати банку свіжого гірського повітря за 850 дол. США - спостерігаються певні покращення. Принаймні влада, крім того, що забороняє показувати документальні фільми, вже бореться також і з причинами забруднення, взявшись за вугільну електростанцію, яка, незважаючи на жахливий стан, продовжує живити більшу частину міста. Певно, влада не матиме іншого вибору, оскільки забруднення повітря наразі може стати ключовим чинником соціальних заворушень.

Як повідомлялось у виданні Bloomberg: «Згідно з офіційною заявою цього понеділка на сайті агентства з питань економічного планування, столична влада має на меті до 2016 року закрити вугільну електростанцію потужністю в 845 мегаватт , яка належить China Huaneng Group Corporations, після того як тиждень тому назад закрила станції, які належали Guohua Electric Power Corp. та Beijing Energy Investment Holding Co. Четверта за величиною станція, яка належала China Datang Corp., була закрита ще минулого року».

Закриття вугільної станції у Китаї

Подальший опис нагальності китайської проблеми був висвітлений у дослідженні Університету Ціньхуа, згідно з даними якого 670 000 передчасних смертей від низки хвороб - серцевого нападу, раку легенів, ішемії та хронічного обструктивного захворювання легенів - були пов’язані з забрудненням повітря, зокрема з присутніми в ньому твердими частками діаметром 2,5 мікрометри чи навіть менше. Представники такого класу твердих часток Міжнародним агенством з дослідження раку минулого року були офіційно визнані канцерогенами, зокрема їх вплив пов’язували з раком легенів та підвищеним ризиком раку сечового міхура.

Читати також:  Як зміна клімату вплине на здоров’я?

Дослідження також встановило, що у 2012 році більше 70% всього населення Китаю дихало повітрям, в якому рівень твердих часток переважав 35 мікрограмів на кубічний метр, що є зразком безпечного якісного повітря. Проте навіть такий стандарт є дещо завищеним порівняно з міжнародними. Наприклад, згідно із стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічний рівень твердих часток у повітрі не повинен перевищувати 10 мікрограмів на один кубічний метр.  

Мапа забруднення повітря у Китаї

Мапа забруднення повітря у Китаї

І хоча вугільні електростанції закриваються, нам все ще слід пильнувати, оскільки вони можуть бути замінені на електростанції з переробки природного газу (які, хоча й будуть більш чистими та вироблятимуть енергії у 2,6 рази більше, ніж вугільні, все одно забруднюватимуть довкілля та викидатимуть у повітря CO2). Проте слід визнати, що рівень вуглекислого газу буде значно нижчим, ніж при використанні вугілля . Рівень викидів Китаю порівняно з 2013 р. вже знизився на 2% з минулого року, що є першим позитивним показником з 2001 року.

Читати також:  Це офіційно! Виробництво та споживання вугілля у Китаї знижується

Для КліматІнфо переклав та підготував Кирило Гусаков

Редактор: Анна Аксьонова

Поділитись в соціальних мережах: