strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Здоровий спосіб життя врятує Умку, Лоло і Велику черепаху

пінгвін Лоло

Сьогодні чудовий день! Ясний, сонячний або непогожий, але все одно чудовий, адже у ньому є ти. Тебе сповнює енергія і радість життя, тобі усе добре вдається. Для повноти щастя бракує лише дрібниці – владнати яку-небудь загальнопланетарну проблему. Наприклад, запобігти змінам клімату і зникненню білих ведмедів, пінгвінів, галапагоських черепах та багатьох видів морських тварин.

На ілюстрації: пінгвінятко Лоло

Питання питань

«Де я, а де зміни клімату!» – така думка, напевно, промайне в багатьох головах. «Хіба ж я можу якось вплинути на глобальні проблеми?» Але зараз саме питання «Що я можу змінити?» постає перед кожним мешканцем Землі. Учені все більш впевнено і наполегливо стверджують, що катастрофічні зміни клімату пов'язані безпосередньо з життєдіяльністю людини. Саме люди несуть відповідальність за знищення природи і негативний вплив на кліматичний баланс планети. Вже до кінця століття танення полярних льодовиків може поставити під загрозу існування проживаючих там ведмедів і пінгвінів, а пов'язане з цим процесом підвищення рівня світового океану поступово призводить до затоплення низько розташованих островів і коралових рифів, які слугують житлом для багатьох видів черепах та інших морських тварин. На міжнародному рівні підписуються договори і угоди, приймаються державні програми. Але саме зараз, поки ситуація не досягла рівня безвиході, кожна людина повинна прийняти для себе рішення і почати діяти. Адже ти не хочеш, щоб ведмежа Умка, пінгвін Лоло і Велика Черепаха, яка співала «Я на сонечку лежу», позбулися своїх реальних «родичів»? Ось декілька простих порад, які допоможуть тобі не тільки зробити свій вклад у протистояння змінам клімату, але й зміцнити своє здоров'я!

Харчування

Обираючи продукти, віддавай перевагу виробникам, що розташовані ближче до твого будинку. Таким чином ти знімеш з себе «відповідальність» за витрату палива і шкідливі викиди в атмосферу, пов'язані з перевезеннями на велику відстань. З цієї ж причини можна  вибирати сезонні овочі та фрукти, які вирощені у твоїй місцевості.

Відмовся від м'яса хоча б на кілька днів кожного тижня (відео з TED - ]]> Чому я став вегетаріанцем в будні ]]> ). Особисто для тебе це знизить загрозу захворювання на рак, серцево-судинні захворювання, діабет і ожиріння. Водночас це допоможе зменшити кількість парникових газів. Адже для виробництва одного кілограма м'яса викидається 3-4 кгпарникових газів в перерахунку на вуглекислий газ (СО 2 ).

Якщо ж вегетаріанство, навіть тимчасове, не входить у твої плани, скористайся кількома підказками, які не тільки зроблять вживання м'яса менш шкідливим для організму, але і допоможуть понизити «вуглецевий слід»:

  • Коли вариш м'ясо, обов'язково накривай каструлю кришкою. Це істотно поліпшить смак м'яса: у каструлю не надходить зайвий кисень і окислення жиру знижується до мінімуму. Крім того, швидке випаровування води збільшує час готування на 20-30% і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії (для електроплит) або газу.
  • Готуй всі супи і бульйони на маленькому вогні (газова плита) або використовуй низькотемпературний режим (електроплита). Перші страви будуть прозорішими, в них збережеться більше вітамінів і корисних речовин. Та й взагалі, якщо вода вже закипіла, то вище 100°С вонане нагріється, а тільки випаровуватиметься. Страва швидше не приготується, а електроенергії на її приготування буде витрачено більше.
  • Використовуй чудовий кухонний ґаджет - скороварку. Час приготування їжі скорочується втричі, а витрата електроенергії – вдвічі.

  Одяг

Фото з сайту http://www.costlife.org/wp-content/uploads/2010/09/eco-clothing.jpg ]]> Екологічний одяг ]]> виробляється з рослин (бавовна, льон, бамбук, кукурудза), вирощених без застосування важкої техніки, хімікатів і пестицидів. Під час обробки тканин не використовуються підбілювачі і хімічні барвники. Одяг з натуральних тканин дає шкірі можливість дихати, не сушить і не подразнює її. «Зелені» обновки не викликають алергічних реакцій і перешкоджають розмноженню шкідливих бактерій. Комфорт і довговічність – ось що дозволить еко-речам затриматися у твоєму гардеробі.

Косметика і засоби гігієни

Переважна більшість сучасних косметичних засобів відноситься до продукції нафтопереробної промисловості. Звісно ж, як кожна розсудлива людина, ти віддаси перевагу натуральній косметиці. Рослинний віск і масла, рослинний гліцерин і квіткова вода, що входять до складу таких косметичних засобів, виробляються за екологічно чистими технологіями.

«Залпове» провітрювання

Те, що провітрювати приміщення потрібно регулярно, ти й так знаєш. Але в холодну пору року набагато ефективніше і економніше відкривати вікно широко і всього на декілька хвилин. Стіни не встигнуть охолонути, витрата тепла не збільшиться, проте результату провітрювання ти досягнеш.

Пішохідні прогулянки

Здоровий спосіб життя асоціюється зі спортом. Якщо твій вибір ще не зупинився на чомусь конкретному, можна просто частіше ходити пішки.

Для того, щоб скоротити викиди вуглекислого газу (СО 2 ) в атмосферу щонайменше на 1 тонну на рік, тобі достатньо здійснювати піші прогулянки за будь-якої нагоди. Твоє обмежене використання автомобільного транспорту і маршруток за рік допоможе істотно знизити парниковий ефект.

А що далі?

Якщо тобі сподобалась ідея впливу на зміни клімату, але запропоновані корисні звички здаються недостатніми, ти можеш піти далі. Зараз існує велика кількість масових рухів і екологічних організацій.  Вони будуть дуже раді твоїй допомозі, і мова йдеться не лише про гроші. Наприклад, пропонуємо ознайомитися з ]]> досвідом веб-волонтерів КліматІнфо ]]> .

Цікаво знати:

- тваринництво є джерелом 18 % викидів парникових газів . Причина цього – велика енергоємність виробництва добрив, масове вирубування лісів під пасовища. Велика кількість парникових газів, а особливо метану (СН 4 ), утворюється і за рахунок гною.

- вуглецевий слід ( c arbon f ootprint) – екологічна оцінка вартості продукту у вуглецевих одиницях (масі вуглецю). Будь-яка діяльність людини (надання послуг, виробництво товарів) є прямим і непрямим джерелом надходження вуглекислого газу в атмосферу планети, що робить свій вклад у глобальне потепління.


Читайте також 60+ фактів про нашу планету та ]]> Екологічні факти від Мобі: все не так ]]>


Для КліматІнфо  переклав ]]> Дмитро Кушнір ]]>

Редактор: ]]> Наташа Понеділок ]]>

Поділитись в соціальних мережах: