strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

«Зелений» бензин від штучних «дерев»

Труби і дим

Переробка відходів завжди означала вторинне використання таких матеріалів, як скло чи пластик, а зменшення вуглецю в атмосфері означало скорочення викидів. Проте, якщо об’єднати ці два процеси, можна переробляти вуглекислий газ з користю для довкілля.

На шляху до економіки з чистою енергетикою кожна країна має вирішити питання викидів вуглекислого газу. Цього потребує й навколишнє середовище, вплив викидів на яке призводить до значних кліматичних змін.

Кен Калдейра, геохімік з Інституту Карнегі при Стенфордському університеті, каже: «Ми знаємо, що Земля стає гарячішою, льодовики тануть, погодні умови змінюються. Перехід на відновлювальну або вуглецево-нейтральну енергію може зайняти від 50 до 100 років, навіть якщо почати робити це негайно; та, на жаль, ми й цього не робимо».

Проблема викидів парникових газів набула колосального розмаху. Сьогодні все актуальнішими стають спроби сфокусуватися більше на поглинанні вуглекислого газу, а не на його викидах. І технології, які допоможуть утилізувати ці викиди, сприятимуть зменшенню впливу глобального потепління на нашу планету в цілому.

Для подолання даної проблеми, двоє вчених з Ленфестського центру енергетики при Колумбійському університеті розробили штучне «дерево», яке здатне поглинати вуглекислого газу більше, ніж природні дерева.

Читайте також ]]> Діоксид вуглецю – не лише «убивця клімату», а й перспективна сировина ]]>

Ці «дерева» являють собою сильний абсорбент, й завдяки властивості імітувати справжні дерева, можуть швидко поглинати вуглекислий газ з атмосфери.

Аллен Райт, вчений з Ленфестського центру енергетики, зазначає: «Завдяки цьому винаходу, ми зможемо поглинати СО2 де і коли завгодно. І така реальність – справа недалекого майбутнього».

Прискорене поглинання вуглекислого газу несе в собі й економічний фактор. Поглинений СО2 можна використовувати для вирощування водоростей для біопалива, у виробництві газованої води, та навіть бензину.

«При додаванні гідрогену до атому поглиненого вуглецю можна відтворити бензин», – розповідає Клаус Лакнер, вчений Ленфестського центру енергетики. «Штучні «дерева» поглинають вуглекислий газ з атмосфери, а потім використовують його для створення «зеленого» бензину. І це не відображається негативно на навколишньому середовищі, оскільки дана технологія передбачає безкінечний цикл використання вуглецю, котрий можна переробити на бензин, виключивши при цьому процес буріння нафти».

Проте цей винахід залишає відкритими деякі питання. По-перше, економічна складова: дослідники кажуть, що ціна СО2 для промисловості сягне 30 доларів за тонну. Натомість, запровадження податку на викиди вуглекислого газу може призвести до зростання ціни  такого бензину на 25 центів за галон. По-друге – екологія. Передбачається, що ці «дерева» створюватимуть з пластику, а це може викликати сумніви в нейтральності винаходу власне для навколишнього середовища.

Для  КліматІнфо  підготувала та переклала  ]]> Галина Гриценко ]]>

Редактор: Ігор Стоєцький

Поділитись в соціальних мережах: