strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Жінка, яка бере участь у перегонах заради планети

Лейлані Мюнтер Познайомтесь із жінкою, яка бере участь у перегонах заради порятунку планети. Лейлані Мюнтер (Leilani Münter) – учасниця національної асоціації перегонів серійних автомобілів «Наскар». Її мета – перетворити 75 мільйонів американських фанатів автоперегонів на прибічників веганства та екологічної відповідальності.

Фото: Leilani.green

Девіз Лейлані Мюнтер: «Не варто недооцінювати крихітку, якщо йдеться про вегана-хіпі з автомобілем для перегонів. Вона затятий активіст-еколог і водночас людина, яка заробляє на життя в одній із тих галузей, що споживають найбільше бензину на планеті».

Однак 42-річна учасниця автоперегонів «Наскар» наполягає, що вона не жива суперечність. Вона прагматик. «Н айбільшої користі я приношу,  коли знаходжуся на трасі для перегонів, а не га екологічному заході, де тільки переливають із пустого в порожнє», – розповідає вона у своєму будинку в Північній Кароліні.

Перегони у США мають 75 мільйонів шанувальників і в Мюнтер є платформа для підтримки зв’язку з ними всіма. «Якби я була звичайною випускницею біологічного факультету, яка бігає та закликає людей купувати електромобілі й відмовитися від вживання м'яса і молочних продуктів, навряд чи багато людей мене б послухали».

Керувати автомобілем для перегонів – один із пунктів у списку бажань Мюнтер-підлітка. «Я народилася із жагою до швидкості», – каже вона. Отримавши ступінь з біології , вона збирала кошти для участі в автоперегонах, працюючи в дублером акторки Кетрін Зета-Джонс у фільмах «Трафік» і «Улюбленці Америки».

Мюнтер вперше взяла участь в перегонах у 2001 році. Заради неї звичне оголошення перед початком перегонів  « Заводьте Ваші двигуни, панове »  було змінено. «Я почувалася, ніби вже виграла гонку», – згадує вона. Але отримувати трофеї з рук напівроздягнених дівчат може бути досить дивним досвідом.

«Добре, що маленькі дівчатка дивляться й бачать мене в гоночному костюмі поруч із дівчатами, що роздають трофеї. Сподіваюся, це зародить пагінці роздумів в їхніх голівках».

Але знайти спонсорів, які б не компрометували її етичні принципи важко: вона відмовляється працювати з компаніями, пов'язаними з викопними видами палива, випробуваннями на тваринах, м'ясом або молочними продуктами, хутром або шкірою.

Натомість вона працює з екологічно свідомими компаніями й правозахисними організаціями, які борються за екологічно чисту енергію й права тварин , а дев'ять років тому вона зобов'язалася опікуватися акром тропічного лісу за кожну гонку, у якій вона бере участь, щоб компенсувати вуглецеві викиди від її гоночної машини . За межами траси для перегонів Мюнтер їздить автомобілем «Тесла», який живиться від сонячних панелей, розміщених на даху її будинку.

«Я відмовлялася від великих спонсорських угод, і це певною мірою шкодило моїй перегоновій кар'єрі, тому що я не була за кермом машини так часто, як могла б», – зізнається вона.

Потрапляння на трек, можливо, має свої виклики, але активіст-еколог, який може зробити швидкий старт виявився цінним придбанням для команди документального фільму «Гонка на вимирання» (Racing Extinction). Оскароносний Луї Сахойос (Louie Psihoyos), режисер знаменитої стрічки «Бухта», у новому документальному фільмі звертає увагу на роль людства в потенційних втратах не менше половини видів у світі. Він спілкується із вченими, активістами і журналістами, яких він знімає на камеру по всьому світу, і бореться задля запобігання масовому вимиранню.

Мюнтер направили в індивідуально сконструйованому електричному автомобілі «Тесла» по всьому Нью-Йорку проектувати промені світла у вигляді тварин, які належать до видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Перехожі були вражені, коли побачили гігантських тигрів, які «прогулювались» уздовж будівель, і синього кита, що «плавав» по Емпайр-Стейт. Вона також викривала корпорації, освітлюючи їх і виділяючи їхні викиди CO2 і метану фільтром, що зробив гази видимими для людського ока.

Проектування тварин

Фото: Джошуа Бротт (Joshua Brott/Obscura Digital)

« Маючи 7,3 млрд людей на планеті, ми повинні змінити наш спосіб життя , я думаю, що людство вже прокидається», – говорить вона.  –  «Кілька разів, коли викликали копів або охорону, я мала змогу втекти, адже камуфляжну окраску автомобіля можна було вимкнути, і я ховалася у всіх на очах».

«Шелл», «Макдональдз» і «Сиворлд» – усі потрапляють під приціл Мюнтер, але не всі задоволені, коли вона говорить, що «великі» підтримують її автомобіль.

«Мені кілька разів погрожували смертю, а одного разу мені виділили команду охоронців, тому що було припущення, що погрожувач знаходиться у натовпі»,   розповідає Мюнтер.

Але вона не боїться викликати чиєсь невдоволення. У 2014 році вона їздила на тематичному авто «Чорна риба» і роздавала тисячі DVD-дисків із фільмом про косаток у неволі. Вона зробила те ж саме в 2012 році з фільмом «Бухта» про полювання на дельфінів, і сподівається невдовзі також сісти за кермо автомобіля для перегонів, тематично присвяченого фільмові «Гонка на вимирання».

Мюнтер проектую тигра на Емпайр-Стейт

Фото: Джошуа Бротт (Joshua Brott/Obscura Digital)

Веганство – це ще один рух, близький Мюнтер. Вона планує їздити на тематичному веганському автомобілі й роздавати веганську їжу для прихильників перегонів на фініші. Вона вже вмовила кількох членів її екіпажу їсти веганський замінник м'яса , і це доводить, що американські шанувальники перегонів – той вид аудиторії, з яким екологічна громадськість повинна говорити, – наполягає Монтер.

«Якщо ти дійсно хочеш мати вплив, потрібно вести незручні розмови з людьми, які, можливо, поки з Вами не погоджуються». А нещодавно вона отримала повідомлення від людини, яку вона надихнула узяти опіку над акром тропічного лісу в честь дня народження дружини.

«Він схожий на стереотипного шанувальника перегонів «Наскар», яким його собі малюють люди», – каже вона. – «Він мав великий пивний живіт, пляшку пива «Будвайзер» у руці, і я знаю, що багато захисників довкілля просто б не відповіли на послання когось такого, і що їм не було б резону зв’язуватись із ним, але це не правильно».

Насамкінець Мюнтер хотіла б бачити як «Наскар» рухається у напрямку використання 100% відновлюваних джерел палива або електричних автомобілів. «Інновації часто приходять з треку, і спорт реально може допомогти нам рухатися вперед», – говорить вона. – «У них є всі ці чудові інженери, які також могли б працювати, роблячи спорт більш екологічно відповідальним і чистим ».

Мюнтер збирається продовжувати боротьбу з-за керма – перемагаючи чоловіків до фінішної лінії, у той час як вона вже на ній.

  Крісті Брюер (Kirstie Brewer)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Альона Маліченко

Редактор: Яна Канєвська

Поділитись в соціальних мережах: