strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміна клімату в Пакистані: відсутність підтримки від влади

Фермер в провінції Пенджабі, Пакистан Наукове дослідження показало, що населення Пакистану не впевнене у здатності уряду країни реагувати на кліматичну зміну. Пакистан виділився серед країн, які досліджувалися — Індія, Непал, Бангладеш, Індонезія, В'єтнам та Китай, — сильним духом розпачу. Це єдина з семи країн, де більшість людей вважають, що впродовж останніх п’яти років рівень життя погіршився як у сільській місцевості, так і у великих містах.

Читати також: Індія: за свою байдужість доведеться заплатити?

«Тут уже нічого немає. У нас відсутні електроенергія й газ, гостро відчувається нестача води. Невже це все, що нам залишилось?» — так мешканка міста Лахор (Пакистан) висловила своє розчарування команді Climate Asia — найбільшого проекту, який вивчає досвід пристосування людей до кліматичних змін.

Дослідники з Climate Asia опитали більше 4000 осіб по всій країні. Згідно з опитуванням нині найбільше хвилюють людей нестача електроенергії, їжі та чистої води, а також високий рівень інфляції.

Вищезгадані проблеми обтяжені відчутною зміною в кліматі та довкіллі: підвищенням температури, зміною кількості опадів, зміщенням пір року та проникненням солоної води у прісні джерела , що, за словами жителів, вплинуло на продуктивність сільського господарства та доступ до питної води. Жителі Пакистану помічали ці зміни впродовж багатьох років, незважаючи на те, що лише чверть респондентів раніше чули термін «кліматична зміна» та 15 % чули цей термін, але не розуміли його.

Саме в Пакистані частіше, ніж в інших країнах азійського регіону, жителі вважають, що зміни погоди та проблеми з доступом до води, продовольства, електроенергії та пального зараз значно впливають на їхнє життя та здоров’я.

Також Пакистан характеризується низьким рівнем довіри жителів до національної, місцевої та провінційної влади, яка вживала заходів, щоб допомогти людям відреагувати на зміни з постачанням води, продовольства та електроенергії, а також на надзвичайні погодні умови. Більше 70 % опитаних сказали, що вони майже не вірили у здатність уряду допомогти їм з цими проблемами.

Жителі Пакистану більше довіряють місцевим громадам, аніж будь-яким іншим установам. «Повені навчили нас вирішувати проблеми самостійно», — сказав лідер громади з міста Бадін.

Крім того, незважаючи на відчуття розпачу, жителі Пакистану, які певною мірою реагували на труднощі, діяли активніше, ніж респонденти з інших країн, починаючи зі зберігання врожаю й використання відновлюваних джерел енергії та закінчуючи укріпленням будинків, які зможуть витримати шторм.

Але не завжди співпраця вдається легко. Дослідники здійснили оцінювання громади, яке надало корисну інформацію про спільну роботу людей задля покращення своєї стійкості. В окрузі Раджанпур (Пенджабі) спостерігалося три різні реакції на труднощі.

Мешканці одного з невеликих селищ вирішили об’єднати зусилля задля подолання впливу періодичних повеней, і, незважаючи на обмежені фінансові можливості, жителі допомагали один одному підвищувати будинки аби захищати свої сім’ї та худобу. Мешканці іншого поселення отримали професійну допомогу від місцевої неурядової організації, що прискорило відновлення після повені. Це поселення дуже впевнено реагувало на надзвичайні ситуації.

Повінь у Пакистані

На відміну від попередніх, третя група щосили намагалася працювати разом і відчула, що владні стосунки, що дозволяють деяким фермерам отримати більше води чи закріпити вигідні ціни на сільськогосподарські культури, у поєднанні з нестачею води та інфраструктури руйнують значення громади.

Один з найважливіших висновків для Пакистану та інших досліджуваних країн у тому, що коли люди добре поінформовані, вони краще справляються зі змінами погоди.

Згідно з дослідженням, люди звертались один до одного для навчання та обміну інформацією на рівні громад, і ті, хто відчували себе добре поінформованими, частіше урізноманітнювали сільськогосподарські культури, економили воду та вдосконалювали свої будинки, незважаючи на рівень фінансового забезпечення.

Враховуючи велику телевізійну аудиторію та все більше поширення мобільного зв’язку, в Пакистані є можливість забезпечити людей по всій країні інформацією про те, як подолати дефіцит ресурсів та сезонні зміни погоди.

За допомогою зв'язку та засобів масової комунікації можна не лише надавати інформацію в критичні моменти (на зразок SMS-сповіщення під час екстремальних погодних умов), але й допомагати людям притягнути установи та їхніх лідерів до відповідальності за допомогою дискусійних шоу та ділитися найкращим практичним досвідом через реаліті-шоу.

Висновки Climate Asia для Пакистану водночас тривожать і надихають. За відсутності державної підтримки деякі громади діють по-новому та працюють разом, щоб подолати труднощі. Їхні реакції включають широкий спектр дій, наприклад, зміна систем землеробства, створення додаткових притулків та безпечних місць для худоби та зберігання насіння, освоєння альтернативних джерел доходу чи створення спільноти мешканців для управління спільними коштами . Якщо поширювати ці ідеї, вони можуть мати велике значення для підтримки найбільш вразливих громад Азії.

Для КліматІнфо переклала Діана Ямко

Редактор: Ірина Каленська

Поділитись в соціальних мережах: