strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміна обличчя Землі

У рамках святкування Дня Землі цього року на сайті NASA було представлено нову версію галереї зображень «State of Flux» («Стан змін»). Галерея, яку можна переглянути на сайті ]]> climate.nasa.gov/sof ]]> , представляє приголомшливі знімки нашої планети: її зміни, насамперед, з точки зору простору, що відбулися протягом різних періодів – від кількох днів до століть.

Кожна пара зображень показує місцевість до і після зміни. Це може бути руйнування через надзвичайні події, наприклад, лісові пожежі та повені, танення льодовиків, спричинене змінами клімату, або ж розширення площі міських районів у зв’язку зі зростанням кількості населення.

На першому зображенні бачимо . Ліворуч: 1880-1889 рр. Праворуч: 2000-2009 рр. На цих картах зіставлено температури у кожному регіоні світу з тими, що були з 1951 до 1980 року. Це дані Інституту космічних досліджень Годдарда та Обсерваторії зі спостережень за Землею NASA.

глобальні зміни температури за останнє століття

Постійно оновлювана галерея містить більше 160 зображень-порівнянь, які зараз організовано і поділено на категорії: лід, вплив людини, вода, рослинний покрив та надзвичайні ситуації. Крім цього, здійснено вибірку найкращих зображень.

Також новинкою цієї версії є карта, яка показує кожне зображення у його географічному оточенні. Користувачі можуть збільшувати певні місця карти, вибирати регіон, щоб побачити конкретні зміни, які відбуваються у світі. Вони також можуть ділитися посиланнями на кожен набір зображень і завантажувати їх.

На цьому фото бачимо відступ льодовика Педерсена на Алясці. Ліворуч: літо 1917. Праворуч: літо 2005. Фото 1917 – знімок Луїса Педерсена; 2005 – знімок Брюса Молніа.

відступ льодовика Педерсена на Алясці

«Коли бачимо нашу планету з космосу, маємо глобальний огляд, який ми не знайдемо більш ніде», – пояснює Амбер Дженкінс, редактор сайту, присвяченого глобальним кліматичним змінам, та засновниця цієї галереї  2009 року. «Це дійсно підкреслює, наскільки нетривкою і взаємозв’язаною є наша планета, і як вона постійно змінюється. Ми сподіваємося, що з новою версією галереї люди зможуть краще зануритись у зображення і отримати відчуття перспективи».

На цьому зображенні – вирубка лісів у Болівії. Ліворуч: 17 червня 1975 року. Праворуч: 6 травня 2003 р. Дані Програми ООН з навколишнього середовища (англ.UNEP).

вирубка лісів у Болівії

]]> Сайт NASA, присвячений глобальним змінам клімату ]]> (NASA's Global Climate Change), прагне поліпшити усвідомлення громадськістю змін клімату Землі, подаючи легку для розуміння інформацію про причини та наслідки кліматичних змін, а також про їх вивчення NASA.

Джерело:

 

 

Для КліматІнфо переклала Алла Мяло

Редактор: Анастасія Чабаненко

 

Поділитись в соціальних мережах: