strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміни клімату – головний біль для виробників чаю в штаті Асам, Індія

Асам Сонце обпалює обличчя. Зазвичай у цей час на небі збираються хмаринки, які є ознакою наближення великої зливи. Але не цього разу.  Плантації із буйними зеленими кущами чаю простягаються вздовж території штату. Жінки в бамбукових капелюхах збирають листочки чаю та кладуть їх до корзин, що прикріплені до їхніх спин. Робота виглядає виснажливою під час такої спеки.

І це стає проблемою для виробників чаю на плантаціях північно-східного штату Індії – Асаму, що є одним із найбільших регіонів, де вирощують чай та виготовляють відомий міцний чай для сніданку.

«Колись ми знали, коли йтиме дощ», – говорить менеджер "Тінгконг Ті Естейт" (Tingkong Tea Estate) Чандан Бора (Chandan Bora). Незважаючи на спеку, він проводить екскурсію плантацією та розповідає про виклики, з якими їм доводиться боротися.

Зміна клімату та чай « Зміна  клімату спричинила зміну в зборі врожаю, що призвело до нестабільності , – говорить він. – Через це буде дуже важко розвивати та підтримувати виробництво».

Підвищення температури та зміни в періодичності опадів мають вплив на процес виготовлення та якість чаю . Безперервні дощі призводять до зменшення обсягу врожаю. І цього року очікується, що чай буде трохи гіршої якості.

Тепліший клімат також сприяє розвитку паразитів на кущах чайних рослин , тому Бора збільшує використання пестицидів та добрив, що призводить до збільшення витрат на виробництво. А це призводить до підвищення цін за готовий чай.

Підвищення температури

Упродовж минулого сторіччя середня температура поверхні землі в Асамі підвищилась на 1,3ºС, а кількість опадів скоротилася на 20 см в рік, повідомляє Р. М. Бхагат, вчений при Дослідницькій Асоціації Чаю в Джорхаті, штат Асам.

Він розповідає, що раніше кількість опадів рівномірно розподілялися, проте за останні 30 років це явище стало непередбачуваним, оскільки ускладнилися умови та підвищилася частота екстремальних погодних умов. «Інколи випадає забагато опадів, а інколи їх зовсім мало», – каже він. Через невелику кількість дощів виробники починають використовувати розбризкувачі або зрошувальні труби для того, щоб отримати кращий врожай. Проте це занадто дорого.

Зміна клімату також призводить до підвищення популяції шкідників , як от сліпняк чайний (Helopeltis theivora), який псує пагони рослин. Шкідники ласують листям та наносять шкоди рослинам в цілому, заражаючи їх та, тим самим, завдаючи шкоди врожаю.

Чайна плантація

Використання пестицидів та добрив збільшується, що впливає на підвищення витрат на виробництво та завдає небезпечного впливу на здоров’я людини.

Експерти стверджують, що це вплинуло й на найбільш визначні характеристики асамського чаю – гостроту та насиченість смаку.

Згідно з даними Індійської Чайної Асоціації, минулого року галузь зазнала падіння експорту на 8%.

Чайні тактики

То яким чином виробники чаю долають наслідки зміни клімату?

Вчені з штату Асам досліджують різні типи чайних кущів, які можуть адаптуватися та пережити більш спекотні та сухі природні умови. «Ми вивчаємо різні чайні сорти згідно з можливим майбутнім сценарієм: при підвищенні рівня діоксину вуглецю та при підвищенні температури, з допомогою спеціального обладнання », – каже Бхагат.

Дослідницька Асоціація Чаю та Саузгемптонський університет у Великій Британії також досліджують вплив зміни клімату на виробництво чаю в північно-східній Індії.

Хоча дослідження ще проводяться, керівна дослідниця при Саузгемптоському університеті, Єллі Біггз (Ellie Biggs), повідомляє, що кількість опадів на території чайних плантацій має більш значний вплив, ніж температурні показники. Вона стверджує, що управління водними ресурсами відіграє важливішу роль при дослідженні впливу кліматичної зміни на виробництво чаю в цьому регіоні.

Тим часом, деякі чайні виробники вирішили збільшити рослинний покрив та створити більше водних об’єктів на пустих територіях плантацій. Це простий та ефективний метод.

Читати також:  Чайна промисловість бореться з наслідками кліматичних змін та підвищує рівень життя

«Нам необхідно робити невеличкі кроки», – каже Сандіп Гхош (Sandip Ghosh), секретар асамського відділення Індійської Чайної Асоціації. «Зелені рослини зберігають вологу в ґрунті. Ви не завдасте ніякої шкоди ділянці, якщо засадите її деревами».

Попри всі спроби запобігти зміні клімату, деякі виробники побоюються, що настане день, коли Асам більше не буде виробляти чорний чай високої якості.

Асамський чорний чай

Деякі із восьмисот плантацій регіону починають переходити на виробництво білого та зеленого чаїв, за які вони зможуть отримувати більш вигідні цінові пропозиції на ринку, залишаючи традиційні сорти чорного асамського чаю позаду.

«Хто може боротися з природою?», – питає Бора. – Ми не можемо. Низька якість виробленого чаю є справжньою загрозою для виробництва ».

Для ]]> КліматІнфо ]]> переклала та підготувала ]]> Галя Гриценко ]]>

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: