strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зміни клімату на Алясці: 35 тис. моржів на маленькому клаптику землі

моржі у небезпеці Клімат стає помірнішим, льоди тануть, – на одному з пляжів Аляски масово збираються моржі, очевидно, після невдалої спроби знайти морський лід. Це насправді вражаюче видовище: на узбережжі Аляски, щільно притулившись один до одного, лежать моржі – на сьогодні вже понад 35 тис. 

Експерти припускають, що тварини викинулись на берегову смугу в пошуках морського льоду. Таким чином, протягом кількох днів їхня чисельність досягла 35 тис. 27 вересня це масове зборище вперше зареєстрували при спостереженні з повітря, повідомила Геологічна служба США (United States Geological Survey).

Тихоокеанський морж (Odobenus rosmarus divergens) шукає свою здобич на дні : дрібних тварин, як от мідії, равлики чи раки. Він пірнає на глибину до 250 метрів і з’їдає щодня до 50 кг. Потім для перетравлення їжі ці велетні відпочивають на крижинах – чи принаймні в минулому відпочивали. 

моржі і зміна клімату

Тепер же їм доводиться задовольнятися сушею. І їх дедалі більшає. Ще чотири дні тому було 1,5 тис., а зараз вже 35 тис. Експерти стверджують, що це явище є наслідком зміни у кліматі. Через потепління крижини швидко дрейфують на значні відстані, тому моржам доводиться користуватися береговою лінією.

Таке масове зборище не є чимось звичайним, але спостерігалося вже тричі: у 2007, 2009 та 2010 роках. У ці роки крига, на якій жили моржі, також дуже далеко відійшла від звичного місцезнаходження.

За словами USGS на цьому ж узбережжі зареєстровано більше бурих ведмедів, ніж очікувалось. Натомість сірі кити, яких ще в 1990-х можна було спостерігати, тепер повністю зникли.

Для КліматІнфо переклала та підготувала ]]> Валентина Білокриницька ]]>

Редактор: Юліана Зелена

Поділитись в соціальних мережах: