strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

Зворотна сторона вітрової енергетики США

Хто як не американці добре знайомий з таким стихійним явищем як торнадо. Щорічні показники кількості ураганів у Сполучених Штатах Америки перевищують світові щонайменше у 10 разів, а інтенсивність ураганів вражає: найгірше торнадо може сягати милі в ширину, обертатися зі швидкістю 300 миль на годину і рухатися 70 миль на годину.

Ця стаття висвітлює питання зв’язку альтернативної вітрової енергетики і торнадо (на прикладі досвіду США).

Фото: Реакція Tracy Hannah (місцева жителька) на зруйнований торнадо будинок, околиці Alberta, штат Alabama. 29 квітня, 2011

Хвиля моторошних торнадо, що прокотилася півднем Сполучених Штатів Америки минулого тижня, показала зворотній бік медалі енергії вітру як альтернативного екологічно чистого джерела, яке завжди було основною противагою традиційним джерелам енергії.

Експерти вітрової індустрії стверджують, що вони не причетні до найстрашнішого вітрового лиха (найбільше з часів 1925 року), адже ураган пройшовся по тій частині країни, де майже відсутні вітряки.

А вітрові турбіни у тих штатах, де ураган є поширеним явищем, призначені виконувати захисну роль у випадках, коли енергія вітру досягне загрозливих масштабів.

“У нас є захисні системи проти досить сильних вітрів, особливо тих, що трапляються на Середньому Заході,” – проголошує Andrew Longeteig, представник Vestas, одного з найбільших виробників вітрових турбін.

Вітрові електростанції, виявлені в 38 з 50 штатів США, найкраще працюють за умов, коли швидкість повітряних потоків сягає між 25 і 50 мильна годину, інтенсивніші пориви вітру можуть бути руйнівними для цих споруд.

Вітер, що вирує одного дня, а на другий вщухає – це не те, що нам потрібно, – сказав Steve Stengel, прес-секретар Next Era Energy Resources (№ 1 в США виробник енергії вітру).

Навіть вітри, швидкість яких перевищує 55 мильна годину, можуть негативно впливати на вітрові турбіни.

Вітрові турбіни за допомогою спеціальних приладів здатні визначати швидкість та напрям вітру і автоматично вимикаються, якщо пориви вітру стають занадто потужними, – сказав Paul Copleman, представник Iberdrola Renewables, виробник № 2 в США. Коли лічильники анемометрів реєструють вітри, швидкість яких перевищує так звану “межу виживання,”як правило це близько 130 мильна годину – робота вітряків припиняється.

Коли сила вітру більша за “межу виживання,” то відбувається збій роботи у внутрішній турбіні вітряка, істотно можуть бути пошкоджені леза, – стверджує Copleman.

Тому, щоб регулювати роботу вітряків і припиняти їх діяльність на час стихійних явищ, а отже попередити економічні втрати цієї галузі, вітрова енергетика тісно співпрацює з Національною метеослужбою США.

Отже, на сьогодні вітрова енергетика все ще має багато недоліків. Проте за переконанням багатьох фахівців цієї галузі, вітрова енергія – це екологічно дружня енергія і не може спричиняти загрозливих змін у навколишньому середовищі, таких, наприклад, як торнадо. А за ствердженнями Longeteig, час покаже, чи витримає вітрова енергетика випробування стихією.


Для   КліматІнфо   переклала   ]]> Ксенія Бистревська ]]>

Редактор Анна Грабова

Поділитись в соціальних мережах: