strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

11 жовтня - Міжнародний день боротьби проти фрекінгу

Міжнародний день проти видобутку сланцевого газу Для киян і тих, хто планує бути в цей день у Києві: Національний екологічний центр України планує провести акцію в цей день в Києві. Ми вивеземо виставку з матеріалами по сланцевому газу на Хрещатик (станемо навпроти ст. м. Хрещатик), будемо роздавати коментарі журналістам і інформаційні матеріали перехожим. Якщо Вам ця тема близька, і Ви підтримуєте ініціативи, які виступають проти видобутку сланцевого газу, приходьте в суботу на акцію. Буду рада познайомитися!

1. Сланцевого газу в Україні багато

Наукових даних про запаси немає. Усі цифри (від 1 до 8 трлн м 3 ) є лише припущенням. Буріння в сусідній Польщі, яка має схожі з нами умови, поки що не дало комерційних результатів.

Читати також: ]]> Що приховується за видобуванням сланцевого газу в Україні?   ]]>

2. Він буде дешевий

Нетрадиційний газ до цього ніхто не видобував саме тому, що його було важко видобути (багато легкодоступних родовищ уже розвідано і викачано). Для сланцевого газу треба постійно бурити нові свердловини (бо середня свердловина вичерпується на 80% протягом перших 6 місяців експлуатації), а це означає набагато вищі видатки на видобування. За оцінками експертів, ціна на такий газ в Європі може коливатись від 500 до 600 доларів за тим. м 3 .

3. Сланцевий газ допоможе нам відмовитись від імпорту з Росії

Тільки на геологорозвідку відведено 5 років. Про будь які значущі об’єми видобутого газу до 2020 року не можна говорити. Але і потім об’єми будуть нарощуватись дуже повільно, оскільки (див. вище) треба велика кількість свердловин, а для цього в Україні немає достатньої кількості техніки і спеціалістів.

4. А чому в США він такий дешевий?

Тому що у них сланцевий газ дійсно є, його дійсно видобувають багато. На внутрішньому ринку для нього вже немає стільки попиту, і ціни падають через видобуток. А експортувати вони не можуть, тому що у них діє ембарго на експорт енергоносіїв. Як тільки вони умовлять свій уряд його зняти (поки що видані дозволи для окремих компаній), то почнеться експорт (в основному в Азію) і ціни вирівняються зі світовими (від 400 доларів за тис. м 3 ).

5. Доказів забруднення від фрекінгу немає

Докази є. В 2014 році вперше в історії суд присудив компенсацію родині, що постраждала від фрекінгової індустрії. Родині Пар зі штату Техас компанія «Аруба Петролеум» виплатила 2,9 млн доларів компенсації.

Читати також: Вів'єн Вествуд на тему моди та фрекінгу: «Хто ці люди, що правлять світом? Я вам скажу ...» 

Загалом в США задокументовано більше 1000 випадків забруднення води в штатах Колорадо, Огайо, Нью Мексико, Алабама і Пенсильванія. Забруднення відбулось не під час буріння, а під час наземних операцій: аварійні виливи, протікання з цистерн, трубопроводів, вантажівок та відстійників, призвели до того, що бензол та інші хімічні сполуки потрапили в воду.

6. Як саме впливає фрекінг на здоров’я людей?

Речовини, що додаються у рідину для гідророзриву потрапляють у воду (див. пункт 5) і можуть спричинити ендокринні розлади (endocrine disruptors). Це в свою чергу впливає на репродуктивне здоров’я людини (невиношування вагітності, безпліддя), викликає рак, вади розвитку у дітей.

7. Яка альтернатива видобутку сланцевого газу? (Як обійтися без газу?)

Україна марнує величезну кількість енергії. Втрати тепла в ЖКГ можуть сягати 40%. Якщо поставити за ціль збереження енергії і підвищення енергоефективності, можна обійтись без ризикованого видобутку.

8. Ви найманці газпрому

Фінансова підтримка діяльності НЕЦУ надходить від Фонду розвитку демократії ОНН, Європейської комісії та Червоного хреста. Наші донори можуть не поділяти нашу позицію.

Поділитись в соціальних мережах: