strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

30 фактів про сонячну енергію, які варто знати

Сонце та сонячна енергія Наступного разу, коли хтось сумніватиметься в ефективності сонячної енергії, наведіть ці 30 фактів. Дуже важливо мати доступ до великого об'єму корисної інформації, особливо якщо йдеться про енергетичне майбутнє нашої планети.

Фото: ]]> shutterstock.com ]]>

Я вважаю, що наступні факти та цифри стосовно сонячної енергії варті того, щоб їх знати. Чому? Тому що наше Сонце вже мільярди років виробляє енергію. Воно є не лише одним з найважливіших джерел енергії для життя на цій планеті. Його енергія є відновлювальною, на відміну від традиційного викопного пального, яке було нашим енергетичним стандартом.

Читати також:  7 світових чудес сонячної енергії

30 фактів про сонячну енергію

  1. Сонячна енергія не продукує забрудників та є однією з найчистіших джерел енергії.
  2. Це відновлювальне джерело енергії. Вважається, що нашому Сонцю вже 4,6 млрд років, і водневого пального у ньому вистачить ще на 5 млрд років.
  3. Єдине обмеження для сонячної енергії – це неможливість її використання вночі.
  4. Кількість виробленої енергії залежить від кількості сонячного світла, географічного розташування, часу доби та погодних умов.
  5. Сонячна енергія є невичерпним безкоштовним джерелом енергії.
  6. Хоча Сонце знаходиться на відстані майже 150 млн кілометрів від Землі, промені світла проходять цю відстань менш ніж за 10 хвилин.
  7. Сонячна енергія складається з інфрачервоного випромінювання та світла , або фотонів.
  8. Сонячна енергія поділяється на активну та пасивну.
  9. Фотогальванічні панелі та сонячні колектори є прикладами активних сонячних технологій.
  10. Пасивні сонячні технології включають побудову приміщень з покращеною циркуляцією повітря, орієнтацією простору або структурами для використання сонячного світла.
  11. У верхніх шарах атмосфери Земля отримує 174 петаватт сонячної радіації. Приблизно 30 відсотків відбивається назад у космос , а решта абсорбується океанами, хмарами та земельними масивами .
  12. Земля, океани та атмосфера поглинають сонячну радіацію, внаслідок чого їхня температура підвищується. Тепле повітря, що піднімається над океанами, спричиняє конвекцію. Коли це повітря досягає значної висоти, шляхом конденсації водяної пари утворюються хмари. Із цих хмар випадає дощ, котрий повертає воду на поверхню Землі, тим самим завершуючи колообіг води.
  13. Зелені рослини шляхом фотосинтезу перетворюють сонячну енергію в хімічну, яка створює біомасу – основу викопного пального.
  14. Сонячна енергія придатна для виробництва питної води . Можна очищувати стічні води без застосування електрики та хімікатів.
  15. З допомогою сонячної енергії можна готувати, сушити та пастеризувати їжу.
  16. У фотогальванічних панелях сонячна енергія у формі протонів , або світла, конвертується в електрику .
  17. Широкі світлові промені з допомогою дзеркал або лінз можна сфокусувати у вузькі промені для одержання концентрованої сонячної енергії.
  18. Системи акумулювання тепла можуть зберігати сонячну енергію у формі тепла, використовуючи звичайні матеріали з високою питомою теплоємністю (каміння, земля та вода).
  19. Також сонячну енергію можна зберігати у розплавах солей.
  20. Космічні місії різних країн використовують сонячну енергію для живлення космічних апаратів.
  21. Враховуючи невпинний прогрес у наукових дослідженнях, у майбутньому сонячна енергія буде доступнішою, дешевшою та ефективнішою.
  22. Земля отримує приблизно 1366 ват прямої сонячної радіації на квадратний метр.
  23. Найбільша сонячна електростанція у світі, площею 1000 акрів, розташована у пустелі Мохаве у Каліфорнії.
  24. Сонячні батареї не потребують складного технічного обслуговування.
  25. Також відсутні поточні витрати після їхнього встановлення.
  26. Домашня система сонячних батарей складається з кількох сонячних панелей, інвертора, батареї, регулятора заряду, електропроводки та кріпильних засобів. Панелі поглинають сонячне світло та конвертують його в електроенергію з допомогою вбудованої системи. Батарея накопичує електроенергію, яку можна використати пізніше – ввечері або у хмарну погоду.
  27. За наявності резервного батарейного живлення сонячна енергія може подавати електроенергію цілодобово, навіть у хмарний день або вночі.
  28. Сонячна електроенергія вимірюється у кіловат-годинах. 1 кіловат = 1000 ват.
  29. Початкова вартість є однією з основних причин, чому сонячна енергія досі не використовується багатьма людьми.
  30. Сонячна енергія використовується з VI століття до нашої ери . Вигнуті дзеркала з блискучого металу використовувалися для фокусування сонячних променів з метою розпалювання вогню. Вони називались yang-suis – сонячні запальники, або ж палючі дзеркала.

Подякуємо Альберту Ейнштейну за розуміння зв'язків між світлом та сонячною електрикою у формі протонів!

Історик Джон Перлін висловився про реакцію суспільства на відкриття Ейнштейном фотоелектрики: «Навіть після доведення правильності рівняння Ейнштейна для фотоефекту, Міллікен заперечив енергетику протона як «неспроможну». 1923 року, через 18 років після публікації праці Ейнштейна про світлові кванти, американський фізик Артур Хейлі Комптон здійснив зіткнення нерухомого електрона та короткої світлової хвилі. По аналогії з більярдом, де куля влучає у ціль, світлова хвиля передає електрону частину своєї енергії та імпульсу сили... Після експерименту Комптона реальність протону Ейнштейна та фотоелектричного ефекту була сприйнята науковою спільнотою».

Тепер ви знаєте 30 фактів про сонячну енергію. Їх набагато більше. А тим часом – читайте, читайте і читайте. Озброюйтесь інформацією та досвідом.

Ось три книжки про сонячну енергію:

Глен Майерс (Glenn Meyers)

Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Стрельникова

Редактор: Олена Чиганенко

Поділитись в соціальних мережах: