strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/maxfotoi/public_html/climate/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.

7 світових чудес сонячної енергії

Сонячна електростанція «Соняшник» Сонячна енергія – чиста, надійна та доступна альтернатива видобувному паливу. Крім того, це ще й круто. Погляньте на список найдивовижніших сонячних електростанцій у всьому світі.

1. Сонячна електростанція «Соняшник»

Новий витвір геліотехнології від IBM, запуск якої запланований на 2017 рік, не лише вироблятиме електрику, але й буде опріснювати воду для санітарних цілей та пиття. Система з кількох сонячних батарей здатна забезпечити питною водою ціле місто. «Соняшник» відслідковує сонце таким чином, що завжди повертається в найоптимальнішому для збору променів напрямку — як справжня квітка!

Читати також:  30 фактів про сонячну енергію, які варто знати

2. Найгарніша сонячна електростанція

Сонячну електростанцію у формі серця планують збудувати на острові Нової Каледонії на початку наступного року. Електроенергії, яку вона генеруватиме, вистачить для забезпечення потреб 750-ти будинків. На унікальний дизайн надихнули “Серце Вох”, дикі мангрові зарості, що розкинулись неподалік і від природи мають форму серця. Вони отримали світове визнання завдяки книзі-бестселлеру “The Earth from Above” Яна Артюс-Бертрана. Острови Океанії одні з найвразливіших до кліматичних змін і перехід на відновлювані енергетичні ресурси принесе відчутну користь.

Найгарніша сонячна електростанція

3. Найбільша сонячна ферма

Kagoshima mega solar island - найбільша сонячна електростанція у Японії. Вона не лише генерує енергію для забезпечення приблизно 22 тис. середньостатистичних японських сімей, але й по сумісництву є туристичним об'єктом. Власний навчальний центр електростанції, звідки відкриваються вид на вулкан Сакурадзіма, є яскравим відображенням екологічних проблем та наукових основ фотовольтаїки. Останнім часом Японія активно запроваджує сонячні технології. У 2013 році вона зайняла друге місце в світі по встановленню фотовольтаїчних панелей (перше місце за Китаєм). Що тут сказати, стрімкий прогрес!

Найбільша сонячна ферма

4. Електростанція, що працює навіть вночі!

Сонячна електростанція Gemasolar, що знаходиться у Севільї, Іспанія, працює цілодобово – навіть вночі. Все завдяки інноваційній технології сольового розплаву, яка дозволяє отримувати та зберігати енергію до 15 годин. У 2013 році відновлювана енергія покриває 42% потреб Іспанії в енергоресурсах. Майбутнє вже тут!

Нічна електростанція

5. Найбільша сонячна електростанція

Ivanpah Solar Electric Generating System – найбільша в світі теплова електростанція – почала працювати у лютому цього року. Вона знаходиться у сонячній каліфорнійській пустелі, а одним із її співвласників є Google. Електростанція нараховує 173 тис. геліостатів (сонячних зеркал) і здатна забезпечити чистою та надійною електроелектроенергію 140 тис. каліфорнійських будинків.

Найбільша сонячна електростанція

6. Перша в Британії плаваюча сонячна електростанція

Першу в Британії плаваючу сонячну електростанцію було збудовано в Беркширі минулого місяця. Вона оснащена 800 панелями і встановлена на сільгосподарському водосховищі. Споруда дозволила зекономити велику площу цінних фермерських угідь. Через кліматичні зміни в майбутньому, очікуються екстримальніші погодні явища, накшталт минулорічного потопу у Британії. Інноваційні рішення у сфері відновлювальної енергії можуть захистити Британію від кліматичних небезпек.

Перша в Британії плаваюча сонячна електростанція

7. Сонячна електростанція, яка охоплює систему каналів

Цей пілотний сонячний проект в Індії, забезпечує надійне енерго- та водозабезпечення. Система 15-ти метрових зрошувальних каналів, критих 3600 сонячними панелями, виробляє енергію для важкодоступних поселень. Тінь від панелей перешкоджає випаровуванню 9 літрів води щорічно, а вода, в свою чергу, дає охолоджуючий ефект для панелей, покращуючи вироблення енергії. Ось такий симбіоз.

Сонячна електростанція, яка охоплює систему каналів

Для КліматІнфо переклала та підготувала Оля Наконечна

Редактор: ]]> Наталія Гуральчук ]]>

Поділитись в соціальних мережах: